У Британії зросла підтримка приєднання до ЄС — опитування 

Поділитися
У Британії зросла підтримка приєднання до ЄС — опитування  © pixabay/feworave
Кількість британців, які підтримують приєднання до блоку, найвища з 2016 року.

Згідно з новим опитуванням, через сім років після референдуму про Brexit частка британців, які хочуть знову приєднатися до ЄС, зросла до найвищого рівня з 2016 року. Про це повідомляє The Guardian.

І британці, і європейці також вважають, що повернення Британії до ЄС стає все більш імовірним, при цьому британські респонденти більш оптимістично налаштовані щодо майбутнього блоку - аж до того, що довіряють Єврокомісії більше, ніж власному уряду.

Дані останнього опитування YouGov щодо Brexit показали, що, за винятком тих, хто сказав, що не голосуватиме або ще не визначився, 58,2% британців підтримали б повернення до складу ЄС.

Цей відсоток лише трохи знизився порівняно з 60%, зафіксованими в лютому цього року - найвищим показником з початку збору даних у лютому 2012 року, і більш-менш послідовно зростає з мінімального рівня після референдуму в 47% на початку 2021 року.

Опитування також показало, що європейці набагато рідше вважають, що інші країни наслідуватимуть приклад Британії. На запитання, чи проголосували б вони за те, щоб залишитися в ЄС або вийти з блоку на референдумі, 62% респондентів у Франції та 63% в Італії відповіли, що проголосували б за те, аби залишитися.

У більшості опитаних країн підтримка подальшого членства в ЄС знизилася до рівня, який був до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що спричинило потужний сплеск проєвропейських настроїв, свідчать дані YouGov.

87% респондентів в Іспанії заявили минулого місяця, що хотіли б залишитися у складі ЄС. Таку ж думку висловили 79% респондентів у Данії, 70% у Швеції та 69% у Німеччині. 

Рекордна частка респондентів у Великій Британії також вважає, що інші країни навряд чи наслідуватимуть приклад Лондона і вийдуть з ЄС у наступному десятилітті - 42% сказали, що це малоймовірно, порівняно з 26% три роки тому, тоді як 40% сказали, що це ймовірно, порівняно з 58% раніше.

У країнах ЄС спостерігається схожа тенденція: 45% респондентів у Франції вважають ще один вихід з блоку ймовірним, порівняно з 55% у лютому 2020 року. У Німеччині цей показник склав 36% (порівняно з 42%), а в Данії - 29% (порівняно з 41%).

Хоча настрої щодо членства в ЄС у Великій Британії значно змінилися після референдуму, незначна більшість респондентів (51%) все ще вважають малоймовірним, що Лондон знову приєднається до ЄС у майбутньому.

Однак, знову ж таки, цей показник більш-менш послідовно знижується - два роки тому він становив 62%. 29% респондентів у Британії заявили YouGov у квітні, що на їхню думку, країна, швидше за все, повернеться до складу ЄС - порівняно з 21% на початку 2021 року.

Респонденти в країнах ЄС, зокрема, в Італії (61%) і Франції (54%) були менш упевнені в тому, що Британія повернеться до складу блоку, а в Данії (43%) і Швеції (49%) були більш позитивно налаштовані. У всіх країнах вищий відсоток тих, хто вважає повернення Британії ймовірним, ніж було у 2021 році.

Впевненість британців у майбутньому ЄС також помітно зросла. Вперше за весь час опитування більше британців (41%) висловили оптимізм щодо перспектив блоку, 36% - заявили про протилежну думку.

Однак оптимізму щодо впливу Brexit на економіку Британії було менше. Близько 58% британських респондентів заявили, що вихід країни з ЄС матиме негативний вплив - це більше, ніж 50% два роки тому.

Респонденти за межами Великої Британії загалом менш песимістично оцінювали перспективи країни, ніж британці, і більш схильні стверджувати, що вихід з блоку не матиме значного впливу на економічні показники країни в будь-якому випадку.

Згідно з результатами опитування, респонденти в Британії тепер також більш схильні - хоча і з невеликим відривом, говорити, що вони довіряють Єврокомісії (25%) більше, ніж власному уряду (24%).

Довіра до британського уряду впала з максимуму в 40% у квітні 2021 року - одразу після успішного раннього впровадження вакцинації проти коронавірусу у Великій Британії та послаблення карантинних обмежень - тоді як довіра до Єврокомісії зростала з 2016 року.

Раніше повідомлялося, що в лютому представники керівної Консервативної партії Британії та опозиційної Лейбористської партії провели «надзвичайну» таємну зустріч, де обговорювали наслідки Brexit та шляхи зближення з ЄС, але не возз'єднання з блоком. 

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі