Сербію обурило голосування України щодо членства Косова у Раді Європи

Поділитися
Сербію обурило голосування України щодо членства Косова у Раді Європи © depositphotos / AleksTaurus
Нейтральна позиція не сподобалась сербам, бо вони завжди голосували проти порушення кордонів України.

Міністр закордонних справ Сербії Івиця Дачич заявив, що його обурило голосування України з питання членства Косова у Раді Європи. Про це повідомляє N1.

Йдеться про голосування Комітету міністрів Ради Європи, у якому приймали рішення щодо початку процедури приєднання до організації Косова, незалежність якого Україна не визнає. Зрештою комітет підтримав таке рішення, а Україна під час голосування утрималася.

Далі питання розглядатиме Парламентська асамблея Ради Європи. Для вступу Косова знадобиться дві третини схвальних голосів країн-членів.

Івиця Дачич заявив, що його неприємно здивувало голосування України, бо, мовляв, Сербія у всіх резолюціях світу засуджує порушення територіальної цілісності України. Також він зазначив, що відносини Сербії з іншими членами Ради Європи залежатимуть від їхньої позиції під час голосування стосовно заявки Косова щодо членства.

Також він розкритикував Чорногорію і Боснію та Герцеговину.

«Чорногорія проголосувала за прийняття Косова. Їм також колись знадобиться наш голос, на який вони точно не зможуть розраховувати», – запевнив Дачич.

Також він подякував країнам, які проголосували проти приєднання Косова, зокрема Кіпру, Іспанії, Азербайджану, Румунії, Грузії та Угорщині.

Нагадаємо, у березні Сербія і частково визнане Косово погодили угоду про нормалізацію відносин. За словами Верховного представника ЄС з питань закордонних справ Жозепа Борреля, сторони зобов'язалися дотримуватися відповідної Угоди.

Ця угода містить два принципово важливих зобов’язання кожної з країн, які завжди викликали найгостріші дискусії в переговорах. Перше – Сербія не заважатиме набуттю членства Косовом у міжнародних організаціях, у тому числі в ООН. Друге – має бути створена Асоціація сербських општин (АСО) на півночі Косова.

Перед тим стосунки Белграда та Приштини вчергове загострились. У лютому сотні сербських націоналістів і проросійських активістів мітингували в центрі Белграда, погрожуючи заворушеннями, якщо Сербія прийме підтримуваний Заходом план, спрямований на налагодження відносин з Косово.

ЄС і США, які зіштовхнулися з російським викликом безпеці світу і зосередилися на допомозі Україні, втомилися від багаторічної невирішеності сербсько-косовської проблеми. І перейшли до жорсткого формату з жорсткими умовами, передавши лідерам Сербії та Косова черговий варіант плану врегулювання відносин між країнами. Чи стане це кінцем конфлікту між Белградом і Приштиною? Детальніше – в статті Володимира Цибульника «Ультиматуми для Сербії та Косова: терпець Заходу урвався».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі