У Х’юстоні (США), який давно і міцно закріпив за собою славу світової нафтової столиці, 11—15 лютого відбулася щорічна міжнародна конференція «CERA WEEK-2002», у якій цього року брала участь делегація українського ВАТ «Укртранснафта». Причому вітчизняні нафтотранспортники не обмежилися статистичною присутністю. У ході цього євразійського транспортного форуму спеціальний уповноважений України з питань Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, голова правління ВАТ «Укртранснафта» Олександр Тодійчук у доповідях на двох секціях презентував проект Одеса—Броди, підкресливши, що на сьогодні він є першим реальним нафтотранспортним коридором в обхід Босфору, й Україна запрошує всіх потенційних партнерів до його ефективного використання. При цьому пан Тодійчук підкреслив, що уряд України має рішучий намір раціоналізувати нафтотранспортний сектор держави і поставити управління ним на комерційну основу для забезпечення економічного та екологічного ефекту.
Крім того, у ході міжнародної конференції представники компаній CERA і Halliburton Kellogg Brown & Root, які проводять дослідження можливостей і варіантів комерціалізації проекту Одеса—Броди, подали свої попередні висновки, що свідчать про кілька позитивних аспектів його розвитку. Наприклад, «Чеська рафінерія» зацікавлена в переробці легкої нафти сорту Azeri light (вона з’явилася на нафтовому ринку з початком розробки нафтових родовищ Каспійського регіону). Експерти вважають, що цілком реально укласти контракт з австрійським концерном OMV на транспортування також легкої нафти українським маршрутом, та використовувати можливості системи нафтотранспортування «Дружба—Адрія» для виходу легкої каспійської нафти на глибоководний хорватський термінал Омишаль на Адріатиці.
Якщо взяти до уваги, що, за прогнозами CERA, у європейських державах темпи споживання нафти мають стійку, хоч і досить повільну тенденцію до збільшення, то цілком резонно, вважають експерти, продовжити нафтомагістраль від українських Бродів до польського Плоцька, що спростить і прискорить доставку нафти в Європу. Хоча донедавна лише ринок Польщі вирізнявся як перспективний з погляду значного збільшення попиту на нафту і нафтопродукти.
Представники компаній CERA, Halliburton Kellogg Brown & Root і ВАТ «Укртранснафта» домовилися про зустріч у Києві 5—7 березня з участю стратегічного бізнес-радника пана Едварда Чоу. Планується, що експерти вищезгаданих компаній подадуть попередній звіт про проведені дослідження перспектив і варіантів комерціалізації нафтопроводу Одеса—Броди на розгляд членів міжнародної робочої групи з питань розвитку Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, очолюваної першим віце-прем’єр-міністром Олегом Дубиною.