Міністри енергетики країн G20 зустрілися в Індії для обговорення зміни клімату та переходу на відновлювані джерела

Поділитися
Міністри енергетики країн G20 зустрілися в Індії для обговорення зміни клімату та переходу на відновлювані джерела Фото ілюстративне
На країни G20 припадає близько 75% глобальних викидів.

Міністри енергетики країн G20 зібралася на переговори в Індії, оскільки екстремальні погодні умови впливають на частини Європи, США та Азії, стимулюючи нові вимоги щодо прогресу в боротьбі зі зміною клімату та відходу від викопних видів палива. Про це повідомляє Bloomberg.

Переговори покликані закласти основу для саміту лідерів у вересні і дають можливість активізувати мляву енергетичну дипломатію напередодні ключових глобальних зустрічей цього року. Планується, що президент кліматичної конференції COP28 Султан Аль-Джабер з ОАЕ виступить на заході в Індії.

Нещодавні хвилі спеки побили температурні рекорди і спричинили загибель людей в Індії та інших країнах. Це спонукало учасників кампанії закликати країни взяти на себе більше зобов'язань щодо скорочення викидів і розширити зусилля, щоб обмежити зростання глобальної температури до 1,5 градусів Цельсія.

За словами міністра з питань зміни клімату та енергетики Австралії Кріса Боуена, зміцнення міжнародних зв'язків має важливе значення для боротьби з кліматичною кризою та забезпечення того, щоб регіони отримали вигоду від переходу на більш чисту енергію. 

"Глобальна кліматична надзвичайна ситуація - це також спільна економічна можливість для ключових партнерів", - сказав Боуен перед поїздкою на переговори в Гоа.

На країни G20 припадає близько трьох чвертей викидів парникових газів, і вони повинні прагнути досягти прогресу під час головування Індії в таких сферах, як поступове припинення використання викопного палива, поліпшення потоку фінансування кліматичних програм і прискорення впровадження відновлюваних джерел енергії, заявила в травні дослідницька група E3G.

Минулого тижня переговори між США та Китаєм - двома найбільшими світовими джерелами викидів парникових газів, не призвели до укладання нового важливого пакту, що зменшує надії як на зустрічі G20, так і на COP28, яка розпочнеться в листопаді в Дубаї. Водночас, як заявив у середу, 19 липня, в Пекіні спеціальний представник США з питань клімату Джон Керрі, тепер ці дві держави прискорять переговори і досягнуть певної згоди щодо необхідності скорочення споживання вугілля.

Зустріч міністрів енергетики країн G7 у квітні розчарувала активістів, оскільки не вдалося домовитися про кінцевий термін припинення нових інвестицій у вугільну промисловість, але було запропоновано певну підтримку проектам з видобутку природного газу.

Згідно з прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), цього року кількість нових потужностей відновлюваної енергетики у світі зросте на третину, що зумовлено занепокоєнням щодо енергетичної безпеки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Однак повідомлялося, що глобальні викиди вуглекислого газу (CO2), пов'язані з енергетикою, досягли рекордного рівня минулого року, хоча більш чисті технології, такі як сонячна енергетика та електромобілі, допомогли обмежити вплив збільшення використання вугілля та нафти.

За словами вчених, якщо світ хоче досягти цілей щодо обмеження глобального підвищення температури і запобігання зміні клімату, то в найближчі роки необхідне глибоке скорочення викидів, головним чином від викопного палива.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі