Глобальні викиди СО2, пов’язані з енергетикою, досягли рекордного рівня у 2022 році — МЕА   

Поділитися
Для того, щоб зупинити зміну клімату, необхідне глибоке скорочення викидів.

Глобальні викиди вуглекислого газу (CO2), пов'язані з енергетикою, досягли рекордного рівня минулого року, хоча більш чисті технології, такі як сонячна енергетика та електромобілі, допомогли обмежити вплив збільшення використання вугілля та нафти. Про це заявило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), пише Reuters.

За словами вчених, якщо світ хоче досягти цілей щодо обмеження глобального підвищення температури і запобігання нестримним змінам клімату, то в найближчі роки необхідне глибоке скорочення викидів, головним чином від викопного палива.

«Ми все ще спостерігаємо зростання викидів від викопного палива, що перешкоджає досягненню світових кліматичних цілей», - заявив виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

Звіт організації з'явився всього через кілька тижнів після того, як найбільші виробники викопного палива, такі як Chevron (CVX.N), Exxon Mobil (XOM.N) і Shell (SHEL.L), повідомили про рекордні прибутки, а компанія BP (BP.L) також відмовилася від планів скорочення видобутку нафти і газу та зменшення викидів в атмосферу.

«Міжнародні та національні компанії, що видобувають викопне паливо, отримують рекордні прибутки і повинні взяти на себе свою частку відповідальності», - заявив Біроль.

Глобальні викиди від енергетики зросли на 0,9% у 2022 році до рекордних 36,8 мільярда тонн, показав аналіз МЕА.

Викиди вуглекислого газу (CO2) від спалювання вугілля зросли на 1,6% минулого року, оскільки багато країн перейшли на більш брудне паливо після того, як вторгнення РФ в Україну і скорочення поставок російського газу в Європу спричинили рекордно високі ціни на газ.

Викиди CO2 від нафти зросли на 2,5%, але залишилися нижче допандемічного рівня.

Близько половини збільшення викидів, пов'язаних з нафтою, було зумовлено зростанням активності авіаперевезень, які відновлювалися з мінімуму під час пандемії.

За даними МЕА, зменшення виробництва електроенергії на атомних електростанціях та екстремальні погодні явища, включаючи спеку, також сприяли збільшенню викидів, пов'язаних з енергетикою.

Однак викиди були частково компенсовані розширенням використання відновлюваних джерел енергії, таких як вітер і сонце, заходами з енергоефективності та електромобілями. Це дозволило уникнути додаткових 550 мільйонів тонн викидів CO2 минулого року, вважає МЕА.

Раніше повідомлялося, що у 2022 році ЄС уперше отримав більше енергії з відновлюваних джерел, ніж від спалювання газу. Про це свідчить звіт аналітичного центру Ember щодо кліматичної політики Євросоюзу.

Згідно з підрахунками аналітиків, минулого року в країнах ЄС на сонячну та вітрову енергетику припало близько 22% виробленої електроенергії. Це більше, ніж будь-коли раніше, зазначають аналітики. Спалювання газу дало приблизно 20% — на один процентний пункт менше, ніж у 2021 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі