Частина відновлюваних джерел енергії становить небезпеку для біорізноманіття – вчені

Поділитися
Частина відновлюваних джерел енергії становить небезпеку для біорізноманіття – вчені Вчені наполягають на важливості переходу на поновлювані джерела енергії © depositphotos/romanlisovy
Вітряні і сонячні електростанції в деяких випадках розташовуються на охоронюваних територіях.

Вчені з Університету Квінсленда проаналізували розташування 12,5 тисяч джерел відновлюваної енергії і прийшли до висновку, що більше двох тисяч з них можуть мати негативний вплив на біорізноманіття регіонів, в яких розташовуються. Більш того, в деяких випадках вони знаходяться на природних територіях, що охороняються, повідомляє Naked science.

"Крім того, що понад 2200 об'єктів відновлюваної енергії вже працюють у важливих районах біорізноманіття, ще 900 перебувають на стадії будівництва. <...> Енергетичні об'єкти і інфраструктура навколо них, наприклад дороги, і підвищена активність людини можуть завдати неймовірної шкоди навколишньому середовищу. Ці події несумісні із зусиллями зі збереження біорізноманіття", - заявив провідний автор дослідження Хосе Ребейн.

За словами вчених, перехід на відновлювані джерела енергії є одним з основних факторів уповільнення антропогенного глобального потепління. Разом з тим, кількість об'єктів "зеленої" енергії за останні 20 років зросла втричі, часто вони перетворюються на території з активним землекористуванням і можуть впливати на охоронювані прилеглі території. Такі споруди найчастіше перевершують по площі електростанції, які працюють на викопному паливі, і їм потрібно в 10 разів більше території.

Дослідники підкреслюють, що не хочуть, щоб їхня робота розглядалася, як виступ проти відновлюваних джерел енергії. Вони лише акцентують увагу на тому, щоб такі електростанції не будувалися у місцях, де вони можуть нашкодити біорізноманіттю.

Автори закликають уряди, представників промисловості та організації уникати будівництва об'єктів відновлюваної енергії в заповідних зонах і розглядати альтернативні місця для них. Якщо більшість подібних споруд в Західній Європі та інших розвинутих країнах вже розташовані в районах з багатим біорізноманіттям, то ще є час відмовитися від зведення таких об'єктів в Азії та Африці і переглянути їхнє розташування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше 11 тисяч вчених зі 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". За їхніми словами, в разі, якщо існуючий порядок не буде переглянутий, не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі