Минулого року ЄС вперше отримав більше енергії з відновлюваних джерел, ніж від спалювання газу

Поділитися
Минулого року ЄС вперше отримав більше енергії з відновлюваних джерел, ніж від спалювання газу
Війна РФ проти України та скорочення поставок російського газу змусили багато країн шукати альтернативні джерела енергії.

У 2022 році ЄС уперше отримав більше енергії з відновлюваних джерел, ніж від спалювання газу. Про це свідчить звіт аналітичного центру Ember щодо кліматичної політики Євросоюзу, повідомляє DW.

Згідно з підрахунками аналітиків, минулого року в країнах ЄС на сонячну та вітрову енергетику припало близько 22% виробленої електроенергії. Це більше, ніж будь-коли раніше, зазначають аналітики. Спалювання газу дало приблизно 20% — на один процентний пункт менше, ніж у 2021 році.

Країни ЄС виробили в 2022 році 203 терават-годин сонячної енергії, що на 24% більше, ніж роком раніше. За словами аналітиків, це дозволило заощадити близько 10 млрд євро на закупівлі газу. Вітроенергетика дала ЄС 420 терават-годин енергії — на 33 терават-годин більше, ніж у 2021 році.

Найбільше енергії з відновлюваних джерел серед країн ЄС у 2022 році отримала Німеччина – 126 терават-годин за рахунок вітроенергетики та 59 терават-годин за рахунок сонця. Однак частка «зеленої» енергії у загальному енергобалансі в деяких країнах ЄС більша. Зокрема, за підрахунками аналітиків, сонячна енергетика забезпечує 14 відсотків загального виробництва електрики в Нідерландах і по 13 відсотків – у Греції та Угорщині. У Німеччині, для прикладу, цей показник становить близько 10 відсотків.

Вітроенергетика дає понад 50 відсотків вироблення енергії у Данії, майже 40 відсотків у Литві та близько 35 відсотків в Ірландії. У Німеччині цей показник становить близько 20%. Німеччина разом з Іспанією та Польщею у 2022 році досягла найбільшого прогресу в розвитку сонячної енергетики. Найбільшого прогресу у вітроенергетиці досягли Німеччина, Польща та Швеція.

За словами аналітиків, перехід на «зелену» енергетику прискорила саме криза.

«Криза, безперечно, прискорила енергетичний перехід у Європі», - сказав глава відділу аналітики даних Ember Дейв Джонс.

На його думку, війна РФ проти України та скорочення поставок російського газу змусили багато країн шукати альтернативні джерела енергії.

Ситуація на ринку газу та в його транзиті за рік буквально перевернулася з ніг на голову. Росія свою битву на цьому ринку вже програла, а от Україна своєї ще не виграла. Якою вона буде, і як не програти, пояснює Ігор Маскалевич у тексті «Транзитна перегазовка».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі