В ЄС домовилися про збільшення частки відновлюваної енергії до 2030 року

Поділитися
В ЄС домовилися про збільшення частки відновлюваної енергії до 2030 року
Мета — досягти частки відновлюваної енергії на рівні 42,5%.

У четвер, 30 березня, в ЄС досягли попередніх домовленостей про збільшення частки відновлюваних джерел енергії, що є важливим елементом планів блоку по боротьбі зі зміною клімату і залежністю від російського викопного палива. Про це повідомляє Reuters.

Учасники переговорів у Європейському парламенті та Єврораді, які представляють країни ЄС, домовилися, що до 2030 року блок, який складається з 27 держав, зобов'яжеться отримувати 42,5% енергії з відновлюваних джерел, таких як вітер і сонце, з можливістю збільшення цього показника до 45%.

Поточна мета ЄС на 2030 рік - досягти частки відновлюваної енергії на рівні 32%.

У 2021 році ЄС отримав 22% енергії з відновлюваних джерел, але цей показник суттєво різнився між країнами. Швеція лідирує серед 27 країн ЄС з часткою відновлюваної енергії 63%, тоді як у Люксембурзі, Мальті, Нідерландах та Ірландії відновлювані джерела становлять менше 13% від загального споживання енергії.

Швидкий перехід на відновлювану енергетику має вирішальне значення, якщо ЄС хоче досягти своїх цілей щодо зміни клімату, включаючи юридично зобов'язуючу мету скоротити викиди парникових газів на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року.

Країни ЄС повинні будуть збільшити до 29% частку відновлюваних джерел енергії в транспортному секторі. Промисловість ЄС збільшуватиме використання відновлюваних джерел на 1,6% на рік, при цьому 42% водню, який вона використовує, має надходити з відновлюваних джерел до 2030 року і 60% - до 2035 року.

Директива також спрямована на прискорення дозвільних процесів для проектів з відновлюваної енергетики.

Цілі у сфері відновлюваної енергетики набули особливого значення після вторгнення Росії в Україну, оскільки ЄС пообіцяв покласти край своїй залежності від російського викопного палива до 2027 року - і планує зробити це переважно за рахунок локального виробництва енергії з низьким вмістом вуглецю.

Досягнення нових цілей вимагатиме значних інвестицій у вітряні та сонячні електростанції, збільшення видобутку відновлюваних джерел та зміцнення європейських електромереж для інтеграції більш чистої енергії.

Європейська комісія заявила, що до 2030 року знадобляться додаткові інвестиції у розмірі 113 мільярдів євро (123 мільярди доларів) у відновлювану енергетику та водневу інфраструктуру, якщо країни ЄС хочуть покласти край своїй залежності від російського викопного палива.

Угода має бути схвалена Європейським парламентом і країнами ЄС, щоб стати законом, що зазвичай є формальністю.

Раніше повідомлялося, що з початку війни РФ проти України в країнах ЄС почали виробляти рекордну кількість вітрової та сонячної електроенергії. Про це свідчать результати дослідження, проведеного організаціями Ember та E3G.

Зокрема, згідно з дослідженням, з березня по вересень 2022 року майже чверть електроенергії в ЄС (24 відсотки) була вироблена за допомогою вітру та сонця. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі