До 2030 року вітер і сонце забезпечуватимуть понад третину світової електроенергії — Reuters

Поділитися
Розширення проектів відновлюваних джерел призведе до скорочення використання викопного палива.

Вітрові та сонячні проекти забезпечуватимуть понад третину світової електроенергії до 2030 року. Це свідчить про те, що енергетичний сектор може досягти змін, необхідних для реалізації глобальних кліматичних цілей, йдеться у звіті Rocky Mountain Institute (RMI), повідомляє Reuters.

Президент наступного кліматичного саміту ООН COP28 Султан аль-Джабер на початку цього року закликав потроїти виробництво відновлюваної енергії до 2030 року, щоб обмежити викиди парникових газів і допомогти досягти цілей, встановлених Паризькою кліматичною угодою 2015 року.

Експоненціальне зростання сектору означає, що вітрові та сонячні проекти, за прогнозами, вироблятимуть щонайменше 33% світової електроенергії, порівняно з приблизно 12% зараз, що призведе до скорочення використання викопного палива та здешевлення електроенергії, йдеться у звіті RMI.

RMI - організація, що спеціалізується на дослідженнях у сфері екологічно чистої енергетики, провела дослідження у партнерстві з Bezos Earth Fund — фондом, створеним власником Amazon Джеффом Безосом для фінансування рішень, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату.

Вартість сонячної енергії, яка вже є найдешевшою формою виробництва електроенергії, знизиться до 20 доларів за мегават-годину (МВт-год) з приблизно 40 доларів за МВт-год зараз, оскільки буде розгорнуто більше проектів і зросте економія від розширення масштабу, прогнозують дослідники.

"Перевагою швидкого розгортання відновлюваної енергетики є більша енергетична безпека та незалежність, а також довгострокова дефляція цін на енергію, оскільки це промислова технологія - чим більше ви встановлюєте, тим дешевше вона стає", - сказав старший директор RMI Кінгсмілл Бонд.

Згідно з прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), цього року кількість нових потужностей відновлюваної енергетики у світі зросте на третину, що зумовлено занепокоєнням щодо енергетичної безпеки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Однак повідомлялося, що глобальні викиди вуглекислого газу (CO2), пов'язані з енергетикою, досягли рекордного рівня минулого року, хоча більш чисті технології, такі як сонячна енергетика та електромобілі, допомогли обмежити вплив збільшення використання вугілля та нафти.

За словами вчених, якщо світ хоче досягти цілей щодо обмеження глобального підвищення температури і запобігання зміні клімату, то в найближчі роки необхідне глибоке скорочення викидів, головним чином від викопного палива.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі