Україна і Німеччина — партнери на майбутнє

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна і Німеччина — партнери на майбутнє
Нашою спільною візією є вільна й заможна Україна. Україна з тісними стосунками з Європейським Союзом та Німеччиною. Україна в мирі зі своїми сусідами.

Штефан ШТАЙНЛЯЙН, статс-секретар Федерального міністерства закордонних справ Німеччини

Революцією гідності сотні тисяч українців зробили свій внесок у написання історії. Вони вибороли право не лише на гідне життя, а й на демократичну та процвітаючу державу. Мужність цих людей викликала захоплення у всьому світі.

Відтоді минуло вже майже два роки. Перед Україною стоять великі виклики. Розпочато глибокі реформи, проте їх здійснення потребує часу. Не всі ейфорійні очікування знайшли втілення в життя. Конфлікт на Донбасі та анексія Криму всупереч міжнародному праву лягли значним тягарем на економіку й суспільство України. Але незважаючи на рецесію можна розпізнати перші ознаки стабілізації, що надає відваги прямувати наміченим шляхом.

Реформи необхідні у сфері державного управління та в судовій системі. Потрібно також надолужувати зволікання в економічному та соціальному законодавстві, допущеніупродовж понад двох десятиліть від здобуття незалежності. За підтримки громадянського суспільства уряд України започаткував амбітний курс реформ. Боротьба з корупцією, побудова нової судової системи та поліції на засадах правової держави, створення прогнозованих рамкових умов для бізнесу та зміцнення громад є серцевиною цих реформ.

Німеччина твердо стоїть на боці України. Ми хочемо бути надійним і солідарним партнером для людей в Україні. Німеччина активно діє в напрямі мирного врегулюванню конфлікту на Донбасі. Для постраждалих від конфлікту людей та сотень тисяч вимушених переселенців ми надаємо гуманітарну допомогу.

Але насамперед ми підтримуємо Україну в здійсненні конче необхідних реформ. 2015 року Німеччина виділяє близько 700 мільйонів євро у вигляді кредитів і грантів. Це один з найбільших пакетів співробітництва з усіх тих, які наша держава взагалі має з іншими країнами.

Пріоритети нашої підтримки орієнтуються на ключові напрями процесу реформ. Йдеться про надання поштовху економіці. Лише потужна економіка спроможна створювати добробут. Ми підтримуємо курси підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців і керівників, аби зробити українські підприємства конкурентоспроможнішими. Ми пропонуємо фінансування для підтримки структурних перетворень у депресивних регіонах і вигідні кредити для сприяння розвитку малих та середніх підприємств.

Йдеться також і про модернізацію системи державного управління, аби послуги громадянам надавалися швидше і без корупції. Ми підтримуємо соціальні заклади, аби лікарні, школи і дитячі садки змогли поліпшити надання послуг для людей.

Йдеться про модернізацію інфраструктури України, про ефективніше енерговикористання та освоєння альтернативних джерел енергії. Наприклад, у Львові за німецької підтримки комплексної модернізації централізованого теплопостачання постане "зелене місто" як модель для всієї країни.

Поряд з підтримкою реформ ми хочемо також, щоб і наші спільноти наближалися одна до одної. Наразі існують уже близько 60 партнерств між німецькими та українськими містами. У восьми з половиною тисячах шкіл в Україні викладається німецька мова. До одного мільйона українців вивчають мову Ґете. З іншого боку, у Ґрайфсвальдському університеті є унікальна в масштабах усієї Європи пропозиція студій з україністики, яку ми хочемо зберігати і розвивати.

На майбутнє ми плануємо у співпраці з німецькими діловими колами ще більше стипендіальних програм для українських студентів, розширення програми стипендій для випускників і молодих людей, які щойно розпочалисвоюпрофесійну діяльність,. Разом з Польщею та Україною ми хочемо розширювати молодіжні обміни для поглиблення наших відносин.

Важливо також і надалі інтенсифікувати наші економічні відносини та поліпшувати умови для торгівлі й інвестування. 23 жовтня Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель і Прем'єр-Міністр України Арсеній Яценюк відкриють у Берліні Німецько-Українську інвестиційну конференцію. Звичайно, деякі рамкові умови в економічній сфері потребують ґрунтовного покращення. Але ми переконані, що економічні відносини між нашими країнами мають великий потенціал.

Нашою спільною візією є вільна й заможна Україна. Україна з тісними стосунками з Європейським Союзом та Німеччиною. Україна в мирі зі своїми сусідами.

За це вийшли люди на Майдан. За це ми хочемо разом виступати. За це Німеччина пропонує своє партнерство.

Довідка DT.UA

1 і 2 жовтня статс-секретарі (заступники міністрів) та інші представники семи міністерств Федерального уряду перебуватимуть в Україні для обговорення з українським урядом можливостей надання подальшої підтримки країні з боку Німеччини. Перша поїздка кількох статс-секретарів з Німеччини у квітні 2014 року успішно заклала основи для тісної співпраці між Німеччиною та Україною, яку слід продовжувати й посилювати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі