Україна і Німеччина — партнерство з майбутнім

Поділитися
Україна і Німеччина — партнерство  з майбутнім © eabff / Depositphotos
Україна - це країна глибинних змін. Перед нею постали величезні внутрішні виклики і зовнішні конфлікти. Але що про неї можна сказати насамперед - це країна з великими можливостями.

Україна - це країна глибинних змін. Перед нею постали величезні внутрішні виклики і зовнішні конфлікти.

Але що про неї можна сказати насамперед - це країна з великими можливостями. Потенціал її економіки очевидний: потужні промислові центри, наприклад Дніпро і Запоріжжя, високорозвинені спеціалізовані сектори, добре освічена робоча сила і внутрішній ринок з понад 45-мільйонним населенням, що межує з ринками Східної Європи і ЄС, можуть привабити інвесторів. І це далеко не все: минулого року тут були розпочаті важливі реформи у сфері правосуддя, фінансів і боротьби з корупцією.

Саме в галузі економіки німецько-українські відносини мають багаторічну традицію. В Україні представлено понад 1000 німецьких фірм. Багато з них вклали інвестиції у сферу послуг, оптову торгівлю й логістику, сільське господарство і харчову промисловість, а також у промислове виробництво. Вони створюють в Україні робочі місця, сплачують податки і роблять значний внесок в економічний розвиток країни. Чимало німецьких фірм зацікавлені в розширенні своєї діяльності в Україні. Прийдешнє відкриття Німецько-Української торгової палати в Києві зможе їм у цьому допомогти, так само як і численні стипендіальні програми для студентів і випускників вишів та пропозиції підвищити кваліфікацію для підприємців.

Ми знаємо, що анексія Криму і дестабілізація Східної України не тільки поставили під сумнів основи європейської системи безпеки. Цей конфлікт, крім усього іншого, сковує значні сили: українська економіка за 2015 р. скоротилася на 10,6% іще й унаслідок тривалих зіткнень у цьому регіоні.

Тому врегулювання конфлікту з Росією на Сході України має велике значення, і Німеччина підтримує всі зусилля для досягнення цієї мети, зокрема в рамках Мінських домовленостей. Правда також і те, що доля України вирішується не тільки на сході. Радше вона істотно визначатиметься тим, чи увінчається успіхом розпочата політика реформ. Надійна перспектива на майбутнє відкривається тоді, коли модернізується економіка, ведеться боротьба з корупцією і створюється правова безпека для інвесторів. Нещодавно у Берліні я відкривав конференцію представників німецького й українського громадянського суспільства і знову був вражений тим, з якою рішучістю люди в Україні виступають за модернізацію та європейські цінності.

Німеччина однозначно на боці України - і політичною солідарністю, і конкретною економічною підтримкою. Свою підтримку запропонували й інші держави і такі організації як МВФ, Світовий банк, ЄБРР та інші. Швидка й рішуча реалізація реформ є ключем до економічного і суспільного зміцнення країни, запорукою її здатності чинити спротив зовнішнім загрозам.

Ми бачимо, що вже багато чого досягнуто. Здійснено навіть такі важкі заходи як підвищення ціни на газ з метою виконання вимог програми МВФ. У 2016 р. вперше знову можна буде розраховувати на невелике економічне зростання. Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС - за умови її послідовної реалізації - може стати вирішальним чинником реформування та модернізації України. Очікуваний безвізовий режим з ЄС відчинить ворота для ще тісніших контактів між людьми наших країн. Незважаючи на сили інерції, які також є в Україні, важливо не збавляти динаміку реформування і робити для цього ще енергійніші кроки, наприклад у боротьбі з корупцією.

Німецький уряд - за поглиблення співпраці з Україною. Тому цього тижня я знову в Києві з високопосадовими колегами з восьми міністерств - уже втретє за менше ніж два роки. Разом з нашими українськими партнерами ми хочемо обговорити напрями якнайкращого застосування німецьких заходів підтримки. Наш спільний "План дій щодо України" поєднує стрижневі теми українського процесу реформ зі сферами, в яких Німеччина має багатий досвід, що може бути корисним: енергетика й ефективність ресурсів; економічне сприяння й інфраструктура; децентралізація і комунальне самоврядування; верховенство права і боротьба з корупцією, а також громадянське суспільство, освіта, наука і медіа. Своїми порадами і діями ми хотіли би заохотити Україну продовжувати шлях модернізації і працювати з нами над спільним майбутнім.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі