Голови судів часів Януковича зможуть ще сім років залишатися на своїх посадах

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Голови судів часів Януковича зможуть ще сім років залишатися на своїх посадах Голів судів щоразу обирали на підставі нового закону © insight-ukraine.org
Автори нового закону про судоустрій дали можливість головам судів часів Януковича ще сім років залишатися на своїх посадах.

Про це пише в своїй статті для DT.UA заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда.

За його словами, законом 2014 р. їх повноваження були припинені, але в багатьох судах судді знову обрали їх на посади.

"У 2015 р. їх утретє-вчетверте обирають головами судів, попри заборону обіймати цю посаду двічі поспіль. Тоді Рада суддів роз'яснила, що кожного разу голів судів обирали на підставі нового закону, а отже, попередній строк повноважень уже не рахується", - йдеться в статті.

Читайте також: Рада конституційною більшістю схвалила судову реформу

Куйбіда нагадує, що логіку такого тлумачення започатковано сумнозвісним рішенням Конституційного суду про "третій строк Кучми", коли перший строк КС йому не зарахував, бо тоді Кучму було обрано президентом на підставі попередньої Конституції.

"Новий закон про судоустрій не містить запобіжників проти того, щоб голови судів були обрані на цю посаду фактично вчетверте і навіть уп'яте, попри заборону обіймати її двічі поспіль. При цьому всупереч Конституції, але за законом президент виписуватиме посвідчення головам судів, що їх оберуть збори суддів. Це може спричинитися до того, голів ключових судів запрошуватимуть на аудієнцію для начебто видачі посвідчення, а насправді для налагодження неформальних контактів з "кураторами" судової системи від президента", - йдеться в статті.

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституцію (в частині правосуддя). За проголосували 335 народних депутатів, у т. ч. 38 – з фракції "Опозиційний блок".

Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який передбачає проведення конкурсів для суддів, підвищення вимог до суддів і професійних стандартів суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів. Цей закон прив'язаний до змін у Конституцію і вступить в силу тільки разом з ними.

Детальніше про перспективи судової реформи читайте у статті Романа Куйбіди "Судова реформа: когнітивний дисонанс з надією на прогрес" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі