У Росії заявили, що Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів із Сі Цзіньпіном

Поділитися
У Росії заявили, що Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів із Сі Цзіньпіном © Getty Images
РФ розраховує на “ґрунтовні двосторонні переговори”.

Президент Росії Владімір Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, заявив секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев. Це стане першою відомою поїздкою глави Кремля за кордон з моменту видачі Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на його арешт, повідомляє Reuters.

Патрушев каже, що спроба Заходу стримати і Росію, і Китай повинна поглибити співпрацю між двома державами.

"У жовтні ми розраховуємо на ґрунтовні двосторонні переговори між президентом Росії Владіміром Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні", - цитують Патрушева росЗМІ на зустрічі в Москві з головним китайським дипломатом Ван І.

Патрушев наголосив, що Росія хоче розвивати зв'язки з Пекіном.

"Росія налаштована на прогресивний розвиток і зміцнення російсько-китайських відносин", - заявив він, додавши, що між двома державами існує "всеосяжне партнерство і стратегічне співробітництво".

Очікується, що Путін візьме участь у третьому форумі "Один пояс, один шлях" після запрошення Сі під час гучного візиту китайського лідера до Москви в березні.

За кілька днів до візиту Сі до РФ Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна на підставі звинувачень у незаконній депортації дітей з України. 

Кремль тим часом заявив, що ордер є доказом ворожості Заходу до Росії, і відкрив кримінальну справу проти прокурора МКС і суддів, які видали ордер.

США та їхні союзники часто наголошували, що стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після того, як Москва відправила тисячі військових в Україну у 2022 році.

Путін опирається на Сі значно більше, ніж Китай на Росію. Обидві країни заявляли, що зблизилися, аби протистояти домінуванню США у світових справах. Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.

У той же час Китай намагався показати себе “миротворцем”, оприлюднивши в лютому розпливчастий “мирний план” з 12 пунктів. Цей план відкинули Київ і США. Західні чиновники поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на його зв’язок із Москвою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі