Ван І зустрівся з Лавровим у Москві: домовилися поглибити "стратегічну координацію" Китаю та РФ

Поділитися
Ван І зустрівся з Лавровим у Москві: домовилися поглибити © МЗС Росії
Зустріч відбулася за кілька тижнів до того, як Путін, як очікується, вирушить до Китаю на зустріч із Сі.

Головний дипломат Китаю Ван І зустрівся з главою МЗС РФ та пообіцяв посилити "стратегічну координацію" Пекіна з Росією, оскільки обидві країни закладають основу для зустрічі своїх лідерів у Китаї наступного місяця. Про це повідомляє Bloomberg.

Ван І перебуває із триденним візитом у Москві для переговорів з питань безпеки і зовнішньої політики на тлі поглиблення зв'язків між країнами. 

Також глави МЗС Москви і Пекіна відзначили "близькість" позицій своїх країн щодо "антиросійської і антикитайської" політики Вашингтона і погодилися, що будь-яка спроба врегулювати війну РФ проти України повинна включати позицію Москву, заявило Міністерство закордонних справ Росії, повідомляє Reuters.

В МЗС РФ додали, що Лавров і Ван "детально поговорили" про Україну, "відзначивши безперспективність спроб врегулювання кризи без урахування інтересів і тим більше без участі Росії".

“Китай і Росія повинні продемонструвати свою відповідальність як великі держави, виконати свої міжнародні зобов'язання і продовжувати зміцнювати стратегічну координацію", - заявив Ван, додавши, що обидві країни не повинні піддаватися впливу "третіх сторін", завуальовано натякаючи на США.

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що обидві країни повинні "посилити координацію і співпрацю у межах багатосторонніх структур", таких як ООН і Шанхайська організація співробітництва.

Їх зустріч відбувається одночасно зі щорічною Генеральною Асамблеєю ООН у Нью-Йорку. Цього року Китай відправив на Генасамблею віце-президента Хань Чженя - здебільшого церемоніальну фігуру. У попередні роки у засіданні Генасамблеї брали участь лідер країни Сі Цзіньпін або Ван І.

Він прибув до Москви відразу після багатогодинних переговорів на Мальті з радником Білого дому з національної безпеки Джейком Салліваном, які, за словами Білого дому, були "відвертими" і "конструктивними".

“Була відзначена близькість позицій сторін щодо дій США на міжнародній арені, в тому числі антиросійського і антикитайського характеру", - заявили в МЗС РФ.

У міністерстві додали, що Ван поінформував Лаврова про "зміст переговорів" із Салліваном.

Пізніше у вівторок, 19 вересня, Ван проведе переговори про "стратегічну безпеку" із секретарем Ради безпеки Росії Ніколаєм Патрушевим.

США та їхні союзники часто наголошували, що стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після того, як Москва відправила тисячі військових в Україну у 2022 році.

Путін опирається на Сі значно більше, ніж Китай на Росію. Обидві країни заявили, що зблизилися, аби протистояти домінуванню США у світових справах.

Очікується, що наступного місяця президент Росії Владімір Путін відвідає Китай для участі у форумі ініціативи "Один пояс, один шлях", де зустрінеться з Сі. Це буде перша закордонна поїздка глави Кремля після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за підозрою у скоєнні воєнних злочинів.

Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.

У той же час Китай намагався показати себе “миротворцем”, оприлюднивши в лютому розпливчастий “мирний план” з 12 пунктів. Цей план відкинули Київ і США. Західні чиновники вкотре поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на його зв’язок із Москвою

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін не став перетинати “червоні лінії” Вашингтона щодо надання РФ зброї для війни проти України. Але це не завадило Пекіну зблизитися з російськими військовими в інший спосіб, пише Bloomberg.

Минулого року Китай і збройні сили РФ провели шість спільних військових навчань - найбільше за останні двадцять років. Це становить дві третини всіх навчань Китаю з іноземними військовими у 2022 році, згідно з даними, зібраними Центром вивчення військових справ Китаю при Національному університеті оборони США. Згідно з підрахунками, Росія і Китай провели щонайменше 36 спільних навчань після анексії Криму Путіним. Це порівняно з десятьма навчаннями за десятиліття, що передували 2014 року.

Аналітики вважають, що Пекін і Москва починають використовувати своє дедалі тісніше військове партнерство для проектування сили проти інших країн.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі