У Китаї заявили, що хочуть тісніших зв'язків з російськими військовими, а це є ознакою того, що Москва все ще має підтримку Пекіна після невдалого заколоту найманців угруповання «Вагнер». Міністр оборони Китаю Лі Шанфу на зустрічі з головнокомандувачем ВМФ Росії Ніколаєм Євмєновим третього липня заявив, що «спільними зусиллями обох сторін», відносини між збройними силами РФ та Китаю «будуть продовжувати поглиблюватися і зміцнюватися, постійно досягати нового прогресу і виходити на новий рівень», передає Bloomberg.
Лі висловив сподівання, що військово-морські сили двох країн зможуть зміцнити зв'язок, регулярно проводити спільні навчання і «розширювати практичну співпрацю», йдеться в заяві Міністерства оборони в Пекіні.
Коментарі Лі додають ознак тому, що Пекін зміцнює зв'язки з Москвою після повстання групи найманців угруповання «Вагнер» у червні, яке стало найбільшою в історії загрозою для правління президента Владіміра Путіна.
Китай підтримує зв'язки з Путіним відтоді, як він віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну на початку 2022 року, і відмовився приєднатися до санкцій, запроваджених США через війну. Проте нещодавно представник Китаю в Європейському Союзі Фу Цун припустив, що Пекін може підтримати цілі України щодо відновлення своєї територіальної цілісності в кордонах 1991 року, зокрема і повернення окупованого Росією Криму.
Пекін і Москва зацікавлені в тому, щоб кинути виклик домінуванню США у світі, оскільки зв'язки з багатими демократіями стають дедалі небезпечнішими для них. У 2018 році Вашингтон запровадив санкції проти Лі через закупівлю російської зброї, і Китай відмовився відновити військовий діалог на високому рівні з США, доки ці обмеження не будуть зняті.
За повідомленням The Financial Times на наступний день після припинення військового заколоту, Китай оцінює ситуацію зі внутрішньою стабільністю у Росії, в той час, як Кремль намагається посилити свої позиції, заручившись підтримкою союзників.
The Guardian вважає, що у Пекіні переглядають свою підтримку Путіна, адже заколот оголив розбіжності у силових структурах Росії та тріщини, які загрожують підірвати стабільність найпотужнішого союзника Китаю. У той же час Кремль докладає всіх зусиль, щоб підтвердити авторитет Путіна, проводячи зустрічі і публічні заходи, покликані продемонструвати єдність і солідарність держави і армії під його керівництвом.