Росія та Китай укладають нові угоди, незважаючи на критику через війну в Україні

Поділитися
Росія та Китай укладають нові угоди, незважаючи на критику через війну в Україні Мішустін та Цян аплодують підписанню угоди © Скріншот Youtube
Санкції проти РФ відкривають нові можливості для Китаю

Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін 24 травня у Пекіні підписав низку угод з Китаєм – незважаючи на критику їхніх відносин на Заході у зв'язку із затягуванням війни в Україні, пише Reuters. 

Мішустін є найвищим російським чиновником, який відвідав Пекін після того, як Москва вчинила повномасштабне вторгнення до України у лютому 2022 року. Він провів переговори з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і прем'єр-міністром Лі Цянем.

«Сьогодні відносини між Росією і Китаєм перебувають на безпрецедентно високому рівні», – сказав Мішустін Лі під час їхньої зустрічі. – «Вони характеризуються взаємною повагою інтересів один одного, прагненням спільно реагувати на виклики, що пов'язано з посиленням турбулентності на міжнародній арені і тиском нелегітимних санкцій з боку колективного Заходу».

Підписані меморандуми про взаєморозуміння включають угоду про поглиблення інвестиційного співробітництва у сфері торговельних послуг, пакт про експорт сільськогосподарської продукції до Китаю, а також про спортивну співпрацю.

Оскільки війна в Україні триває вже другий рік, а Росія все більше відчуває на собі тягар західних санкцій, Москва покладається на підтримку Пекіна набагато більше, ніж Китай на Росію, користуючись китайським попитом на нафту і газ.

Тиск з боку Заходу не демонструє жодних ознак послаблення, а в деклараціях G7, зроблених на вихідних, обидві країни виокремлюються з низки питань. G7 погодилася посилити санкції проти Москви і закликала Китай тиснути на Росію, щоб вона вивела свої війська з України.

«Оскільки санкції проти Росії відкривають нові можливості для Китаю, не дивно, що Китай буде радий активно, якщо не проактивно, співпрацювати з Росією в економічному плані, за умови, що будь-які відносини, які вони встановлять, не спричинять вторинних санкцій проти Китаю», – сказав Стів Цанг, директор Інституту Китаю Школи східних і африканських досліджень (SOAS) в Лондоні.

Пекін утримується від відкритого засудження вторгнення Росії в Україну. Але з лютого Сі просуває «мирний план», який був зустрінутий скептично на Заході.

Минулого тижня спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідав Україну й зустрівся з президентом Володимиром Зеленським у рамках європейського турне, яке Пекін назвав зусиллями зі сприяння мирним переговорам і політичному врегулюванню. У п'ятницю Лі Хуей має відвідати Росію.

Раніше директор з глобального прогнозування Economist Intelligence Unit Агата Демаре у статті для Foreign Affairs зазначив, що Китай не врятував Росію, а «дружба без меж» виявилася економічно однобокою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі