Посилення санкцій проти РФ та підтримка України: про що домовилися лідери G7 у перший день саміту в Японії

Поділитися
Зокрема, країни G7 будуть продовжувати надавати військову та економічну допомогу Україні.

У п'ятницю, 19 травня, лідери країн G7 на саміті в Японії пообіцяли посилити економічні санкції проти Росії, щоб ще більше підірвати її здатність воювати проти України. Про це повідомляє Kyodo.

Лідери G7, які розпочали триденний саміт, домовилися, що країни групи об'єднають зусилля для припинення схем, які дозволяють Росії обходити санкції. Країни G7 закликали Росію негайно вивести війська з території України, пообіцявши докласти всіх зусиль для якнайшвидшого досягнення тривалого миру.

Також країни «Великої сімки» домовилися про спільну роботу з відстеження російських алмазів, але не стали вдаватися до повної заборони на прибуткову торгівлю дорогоцінними каменями. повідомляє Bloomberg.

У спільній заяві вони пообіцяли працювати разом, щоб обмежити торгівлю і використання алмазів, видобутих, оброблених або вироблених в Росії, і координувати майбутні обмежувальні заходи, в тому числі за допомогою технологій відстеження.

За словами людей, знайомих з дискусіями на саміті, крок до відстеження російських алмазів може відкрити шлях до заборони імпорту в майбутньому.  Однією з країн G7, яка припинить весь імпорт російських алмазів, є Велика Британія, яка також сьогодні оголосила про нові санкції проти РФ.

Саміт G7 у Хіросімі зосереджений на тому, як ще більше натиснути на російську економіку. Шквал санкцій обмежив економічне зростання РФ, але не зміг зупинити війну, а російська економіка тримається на експорті сировинних товарів та енергоносіїв до країн, що не входять до G7.

Група також чітко заявила, що будь-які заклики до миру повинні включати повне і безумовне виведення російських військ із України.

Президент Євроради підтвердив, що G7 та ЄС працюватимуть над обмеженням торгівлі російськими алмазами. На рівні ЄС заборона вимагатиме підтримки всіх країн-членів. Бельгія заявила, що потенційно готова розглянути таку пропозицію, але лише за умови створення ефективного механізму.

Що стосується металів, то лідери G7 просто підтвердили широкі зусилля, спрямовані на зменшення доходів Росії. Основна увага зосереджена на закритті лазівок і забезпеченні дотримання чинних санкцій.

Заборона на імпорт міді, алюмінію та нікелю РФ з боку Великої Британії значною мірою символічна, оскільки вона не є великим імпортером, тоді як обмеження з боку ЄС матиме серйозні наслідки для ринків металів.

  • Лідери G7 наголосили на розширенні обмежень на предмети, критично важливі для військової машини Кремля, включаючи матеріали, що використовуються на полі бою, такі як промислове обладнання.
  • Країни G7 продовжать націлюватися на треті країни, через які Росія може отримувати санкційні товари і вживатимуть заходів проти країн, які матеріально підтримують російську війну.
  • Також група буде протидіяти будь-якому потенційному ухиленню від обмеження цін на російську нафту.
  • Крім того, країни G7 планують зберігати активи РФ замороженими, доки Москва не компенсує збитки внаслідок війни проти України.
  • Лідери G7 домовилися працювати над тим, щоб обмежити використання Росією міжнародної фінансової системи.
  • G7 також підтримує розширення та продовження зернової угоди.
  • Крім того, країни G7 забезпечать економічну допомогу Україні, зокрема, йдеться про бюджетну підтримку на 2023 рік та початок 2024 року.
  • Група також обіцяє продовжувати військову, фінансову, гуманітарну та дипломатичну підтримку України, вживати заходів для скорочення доходів Росії від експорту енергоносіїв та обмежувати експорт промислового обладнання та технологій до Росії.

До G7 входять США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Канада та Італія.

Раніше повідомлялося, що лідери G7 обговорять пропозицію проведення мирного саміту щодо України під час триденної зустрічі в Японії у відповідь на прохання українського президента Володимира Зеленського.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі