Глави МЗС країн G7 закликали Китай натиснути на Росію для припинення війни проти України 

Поділитися
Попри посилення співпраці з РФ, Китай намагався показати себе “миротворцем”. 

G7 у вівторок, 19 вересня, закликала Китай натиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України, після того, як міністри закордонних справ групи зустрілися на полях Генеральної Асамблеї ООН, опублікувавши спільну заяву. Про це повідомляє Reuters.

У заяві, оприлюдненій Міністерством закордонних справ Японії, яка зараз головує в G7, йдеться про те, що країни групи сподіваються, що Китай наполягатиме на негайному, повному і безумовному виведенні російських військ з України.

Заява з'явилася на тлі візиту до Росії головного дипломата Китаю Ван І, під час якого, як очікується, обидві країни пообіцяють поглибити політичні зв'язки, а також на тлі можливого візиту президента РФ Владіміра Путіна до Пекіна.

Члени G7 також привітали участь Китаю у зустрічі щодо України в Джидді і "закликали Пекін підтримувати справедливий і міцний мир, у тому числі шляхом прямого діалогу з Києвом.

Минулого тижня Путін зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у Москві для переговорів, які включали тісніші військові зв'язки, що викликало занепокоєння Сполучених Штатів та інших країн Заходу. Пхеньян і Москва заперечують, що Північна Корея може постачати зброю Росії, яка витратила величезні запаси.

У спільній заяві G7 не згадується чітко КНДР, але сказано, що члени групи  "підтвердили свій заклик до третіх сторін припинити будь-яку допомогу Росії в її агресивній війні або заплатити за це дуже високу ціну".

Раніше повідомлялося, що головний дипломат Китаю Ван І зустрівся з главою МЗС РФ та пообіцяв посилити "стратегічну координацію" Пекіна з Росією, оскільки обидві країни закладають основу для зустрічі своїх лідерів у Китаї наступного місяця. В МЗС РФ також заявили, що Лавров і Ван "детально поговорили" про Україну, "відзначивши безперспективність спроб врегулювання кризи без урахування інтересів і тим більше без участі Росії".

США та їхні союзники часто наголошували, що стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після того, як Москва відправила тисячі військових в Україну у 2022 році. Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.

У той же час Китай намагався показати себе “миротворцем”, оприлюднивши в лютому розпливчастий “мирний план” з 12 пунктів. Цей план відкинули Київ і США. Західні чиновники поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на його зв’язок із Москвою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі