Тайвань залишатиметься стійким і прагматичним, а також підтримуватиме своїх союзників, а не схилятиметься перед «великим забіякою по сусідству». Про це заявив міністр закордонних справ острова Джозеф Ву, оскільки Тайвань зіштовхнувся з втратою багаторічного союзника в Центральній Америці, який перейшов «на бік» Китаю, повідомляє Reuters.
У вівторок, 14 березня, президент Республіки Гондурас Сіомара Кастро оголосила, що уряд відкриє дипломатичні відносини з Пекіном. Це передбачатиме розрив зв'язків країни з Тайванем, на який Пекін претендує як на власну територію.
Міністр закордонних справ Гондурасу Енріке Рейна заявив, що поворот до Китаю частково пояснюється тим, що країна загрузла у фінансових проблемах і боргах, включаючи 600 мільйонів доларів, які вона заборгувала і Тайваню.
Виступаючи на прийомі перед аудиторією, до якої входили посли країн, що підтримують офіційні зв'язки з Тайванем, але не посол Гондурасу, Ву сказав, що Тайвань залишатиметься «гнучким, прагматичним, стійким і привабливим» союзником.
«Як відповідальний член міжнародної спільноти, ми завжди більш ніж готові поділитися своїми знаннями і досвідом з нашими союзниками і партнерами-однодумцями», - заявив Ву.
«Протягом багатьох років ми працювали разом з нашими дипломатичними союзниками над підтримкою їхніх національних планів розвитку, спрямованих на підвищення добробуту їхніх народів. Незважаючи на тінь великого забіяки по сусідству, Тайвань не поступиться», - додав він.
Президент Тайваню Цай Інвень також була присутня на заході. Вона сиділа за столом з послами країн-союзників, серед яких був і посол Парагваю. У Парагваї наступного місяця відбудуться вибори, що також може призвести до розриву зв'язків із Тайванем.
Цай зробила короткі зауваження, подякувавши країнам за їхню підтримку Тайваню на міжнародному рівні. Як і Ву, вона прямо не згадала Гондурас.
Якщо Гондурас відмовиться від Тайваню, в острова залишиться лише 13 дипломатичних союзників, переважно малі країни, що розвиваються, в Латинській Америці, Карибському басейні і Тихоокеанському регіоні.
Китай заявляє, що Тайвань є однією з його провінцій, яка не має права на міждержавні зв'язки, а демократично обраний уряд острова рішуче відкидає цю думку.
Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.
Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.
Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.