Сі Цзіньпін після зустрічі з Асадом заявив, що Сирія та Китай розвиватимуть "стратегічне партнерство"

Поділитися
Сі Цзіньпін після зустрічі з Асадом заявив, що Сирія та Китай розвиватимуть © Getty Images
Пекін був прихильником режиму Асада, попри критику з боку Заходу.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у п'ятницю, 22 вересня, зустрівся з сирійським диктатором Башаром Асадом і анонсував "спільне оголошення про встановлення стратегічного партнерства" між двома країнами, згідно з повідомленням китайського державного мовника CCTV. Асад прибув до східнокитайського міста Ханчжоу, що стало його першим візитом до Китаю з 2004 року, пише DW.

Сі сказав, що партнерство "стане важливою віхою в історії двосторонніх відносин", не надавши жодних подробиць.

"Зіштовхнувшись із міжнародною ситуацією, повною нестабільності і невизначеності, Китай готовий продовжувати співпрацювати з Сирією, твердо підтримувати один одного, сприяти дружньому співробітництву і спільно захищати міжнародну справедливість і правосуддя", - додав Сі.

Асад прибув до Китаю в четвер, 21 вересня. У суботу, 23 вересня, він візьме участь у церемонії відкриття Азійських ігор у Ханчжоу. 

Пекін протягом тривалого часу підтримував режим Асада, в тому числі надаючи дипломатичну підтримку в Раді Безпеки ООН, де Китай є постійним членом, і вісім разів використовував своє право вето для блокування резолюцій, спрямованих проти режиму Асада.

Міжнародні розслідування вказують на причетність Асада до порушень прав людини під час війни. 

У 2022 році Сирія приєдналася до китайської ініціативи "Один пояс, один шлях", яка передбачає фінансування інфраструктури в регіонах, що розвиваються, нібито в обмін на регіональний вплив.

За словами аналітиків, під час свого третього терміну на посаді Сі Цзіньпін прагне відкрито кинути виклик Сполученим Штатам, тому це не несподіванка, що він готовий піти проти міжнародних норм і прийняти такого лідера, як Асад. 

Зіштовхнувшись зі зруйнованою економікою і мало чим демонструючи свої зусилля з відновлення зв'язків з арабськими країнами, Асад прагне отримати фінансову підтримку. Але будь-які інвестиції в Сирію ризикують втягнути інвесторів у американські санкції.

Сирія вже давно намагається отримати інвестиції від Китаю, але велике питання полягає в тому, чи перетворяться якісь пропозиції, обговорені під час цього візиту, на реальні проекти, кажуть аналітики.

Візит Асада відбувається в той час, коли Китай розширює вплив на Близькому Сході, що підкреслило посередництво Пекіна між Саудівською Аравією та Іраном щодо угоди про відновлення зв'язків у березні.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі