Асад відвідає Китай: Пекін посилює вплив на Близькому Сході — AP

Поділитися
Асад відвідає Китай: Пекін посилює вплив на Близькому Сході — AP © https://bb.lv/
Єдиний візит Асада до Китаю відбувся у 2004 році.

Президент Сирії Башар Асад вирушить до Китаю наприкінці цього тижня у межах свого першого візиту до Пекіна з початку 12-річної війни в його країні, під час якої Китай був одним із його головних прихильників. Про це повідомляє AP.

Пекін розширює вплив на Близькому Сході після того, як у березні виступив посередником в угоді між Саудівською Аравією та Іраном, і продовжує підтримувати Асада у сирійському конфлікті, який забрав життя півмільйона людей і залишив значну частину країни в руїнах.

У майбутньому Китай може відіграти важливу роль у відновленні Сирії, яке, як очікується, коштуватиме десятки мільярдів доларів. Минулого року Сирія приєдналася до китайської ініціативи "Один пояс, один шлях", у межах якої Пекін розширює свій вплив у регіонах, що розвиваються, за допомогою інфраструктурних проектів.

Офіс Асада заявив, що сирійський диктатор отримав запрошення від лідера Китаю Сі Цзіньпіна на саміт і в четвер, 21 вересня, вирушить до Пекіна разом із високопоставленою сирійською делегацією. 

Загострення економічної кризи в Сирії призвело до протестів у підконтрольних режиму частинах країни. Сирія звинувачує в кризі західні санкції і підтримуваних США курдських бойовиків, які контролюють найбільші нафтові родовища країни на сході біля кордону з Іраком.

Дипломатичні контакти між Сирією та іншими арабськими країнами активізувалися після землетрусу, що стався 6 лютого в Туреччині та Сирії і забрав життя понад 50 тисяч людей, у тому числі понад шести тисяч — у Сирії. У травні Асад прилетів до Саудівської Аравії, де взяв участь у саміті Ліги арабських держав через кілька днів після того, як членство Сирії в групі, що складається з 22 членів, було відновлено.

Відколи конфлікт у Сирії розпочався у березні 2011 року з продемократичних протестів, а згодом переріс у громадянську війну, Іран та Росія допомогли Асаду відновити контроль над більшою частиною країни.

Китай вісім разів використовував своє право вето в ООН, щоб заблокувати резолюції проти режиму Асада, востаннє - у липні 2020 року. Пекін також тісно координує з сирійськими службами безпеки присутність тисяч китайських бійців, які базуються в Сирії переважно в останньому оплоті повстанців у північно-західній провінції Ідліб.

З 2013 року тисячі уйгурів із Китаю вирушили до Сирії, щоб тренуватися з уйгурською бойовою групою "Туркестанська ісламська партія" і воювати на боці Аль-Каїди, відіграючи ключові ролі в кількох боях. 

Останній і єдиний візит Асада до Китаю відбувся у 2004 році, через рік після вторгнення США до сусіднього Іраку і в той час, коли Вашингтон чинив тиск на Сирію.

Офіс Асада повідомив, що цього тижня під час візиту Китаю його супроводжуватиме дружина Асма. За останні роки Асад здійснив кілька закордонних поїздок, включаючи візити до Росії, Ірану, Об'єднаних Арабських Еміратів та Оману.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі