Прем'єр-міністр РФ Міхаіл Мішустін доручив міністерствам оборони та закордонних справ провести переговори та підписати з Білоруссю угоду про відправку військового контингенту до Сирії.
«Доручити Міноборони Росії провести спільно з МЗС Росії переговори з білоруською стороною та після досягнення домовленості підписати від імені уряду РФ (…) Угоду про співпрацю в галузі надання гуманітарної допомоги Сирійській Арабській Республіці», - йдеться у проєкті угоди.
Документ передбачає відправку 200 білоруських військових. Вони повинні розміститися на російських авіабазах у Сирії. Росія готова на «безоплатній основі» забезпечити матеріально-технічне забезпечення військових, включно з харчуванням, обмундируванням, транспортуванням тощо.
Перебуваючи в Сирії, вони будуть оперативно підпорядковані Центру примирення ворогуючих сторін і контролю за переміщенням біженців у САР (підпорядковується Міноборони РФ). «Білоруський військовий контингент залучається до виконання заходів виключно з гуманітарною метою поза зоною бойових дій», - стверджується в документі.
Документ є безстроковим, але його можна розірвати за бажанням сторін. У документ можуть вноситися правки, закріплені окремими протоколами.
У зв'язаного по руках і ногах російськими кредитами та «дорожніми картами» Союзної держави білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка завузьке поле для маневру.
Останнім часом його заяви звучать практично в унісоні Кремлю. Білорусь регулярно проводить спільні навчання з РФ, брала участь в операції ОДКБ щодо придушення протестів у Казахстані, а територія держави поступово перетворюється на полігон для ЗС Росії.
Лукашенко погрожує розгорнути на кордоні з Україною російські ракетні комплекси. А також заявив, що у разі ескалації російсько-української війни на Донбасі «Білорусь діятиме як Росія».
Сирійська кампанія показала ефективність російських військ у підтримці слабких недемократичних урядів.
З 2015 року РФ силами власних військових та ПВК «Вагнер» офіційно веде в Сирії війну з ІДІЛ. Насправді ж діяльність росіян спрямована придушення всіх опозиційних до Башара Асада озброєних угруповань, а не лише ісламістів.
Докладніше про те, як Росія чужими руками посилює власний вплив у третьому світі, читайте у статті Івана Бєлєнка «Кремль послав ПВК Вагнера на «гастролі» в Африку» в ZN.UA.