Китай готовий відігравати конструктивну роль для досягнення миру в Україні — заступник Сі Цзіньпіна 

Поділитися
Китай готовий відігравати конструктивну роль для досягнення миру в Україні — заступник Сі Цзіньпіна  © скриншот видео Youtube
Пекін каже, що підтримує всі зусилля, які сприяють мирному врегулюванню “української кризи”.

Заступник лідера Китаю Хань Чжен заявив, що його країна прагне ширше відкритися світу і завжди буде членом великої родини держав. Виступаючи на загальних дебатах 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, Хань сказав, що Китай відданий незалежній зовнішній політиці, захисту свого суверенітету і територіальної цілісності. Про це повідомляє Reuters.

"Необхідно враховувати законні інтереси безпеки всіх країн, поважати суверенітет і територіальну цілісність всіх країн, а розбіжності і суперечки вирішувати мирним шляхом, шляхом діалогу і консультацій", - сказав Хань.

Також у своєму виступі він згадав війну РФ проти України.

"Китай підтримує всі зусилля, які сприяють мирному врегулюванню “української кризи”, і готовий надалі відігравати конструктивну роль для якнайшвидшого досягнення миру", - заявив Хань.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І нещодавно сказав своєму російському колезі Сєргєю Лаврову, що Пекін дотримуватиметься незалежної та неупередженої позиції щодо України, оскільки прагне знайти “політичне врегулювання” цього питання.

Хань також зустрівся з президентом Сербії Александром Вучичем в кулуарах ООН, назвавши обидві країни "міцними друзями" та пообіцяв продовжувати виводити двосторонні відносини на новий рівень.

Очікується, що наступного місяця Вучич візьме участь у третьому китайському форумі "Один пояс, один шлях", на якому зберуться представники понад 110 країн для обговорення амбітної трансконтинентальної торговельної та інфраструктурної ініціативи Пекіна.

У своєму виступі в ООН Хань заявив, що розвиток "повинен бути поставлений в центр міжнародного порядку денного, а вигоди від розвитку повинні досягати кожної країни і кожної людини більш справедливим чином".

Пекін відмовився засудити Москву за повномасштабне вторгнення в Україну, яке вона розпочала в лютому 2022 року, і опинився під міжнародним тиском, щоб зробити більше для того, аби переконати РФ припинити війну. 

США та їхні союзники стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після початку повномасштабної війни РФ проти України. Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.

У той же час Китай намагався показати себе “миротворцем”, оприлюднивши в лютому розпливчастий “мирний план” з 12 пунктів. Цей план відкинули Київ і США. Західні чиновники поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на його зв’язок із Москвою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі