Колишній президент Тайваню відвідав Китай

Поділитися
Правляча партія острова розкритикувала його візит.

Експрезидент Тайваню Ма Їнцзю в понеділок, 27 березня, став першим чинним або колишнім лідером острова, який відвідав материковий Китай після комуністичної революції 1949 року. Він заявив, що сподівається на встановлення миру і поліпшення відносин, повідомляє Reuters.

Під час свого візиту, який розкритикувала правляча партія Тайваню, він також сказав, що люди по обидва боки Тайванської протоки є етнічними китайцями і мають спільного предка.

Його поїздка відбувається на тлі підвищеної напруженості, оскільки Пекін використовує політичні та військові засоби, щоб змусити демократично керований Тайвань прийняти суверенітет Китаю.

Правляча Демократична прогресивна партія Тайваню розкритикувала його візит на тлі того, як у неділю, 26 березня, Китай позбавив Тайвань ще одного дипломатичного союзника. Гондурас розірвав дипломатичні відносини з островом і встановив із Пекіном. Наразі Тайвань визнають лише 13 країн.

У своїх коментарях у місті Нанкін в мавзолеї Сунь Ятсена, де похований революціонер, який прославився поваленням останнього китайського імператора в 1911 році і встановленням республіки, Ма високо оцінив  його внесок.

Він зазначив, що люди по обидва боки Тайванської протоки - це китайський народ, і вони є нащадками спільного предка.

Згідно з опитуваннями, більшість тайванців більше не ідентифікують себе як китайців.

Сунь Ятсен офіційно досі вважається батьком Республіки Китай, що є офіційною назвою Тайваню. Комуністична партія також прославляє Сунь Ятсена за повалення династії Цін, але уряди в Пекіні і Тайбеї не визнають один одного.

Візит Ма є частиною заходів головної опозиційної партії Тайваню Гоміндану  щодо Китаю в надії на зниження напруженості. Гоміндан традиційно виступає за тісні відносини з Китаєм, але рішуче заперечує свою прокитайську орієнтацію.

Президент Тайваню Цай Інвень неодноразово пропонувала переговори з Китаєм, але отримувала відмову, оскільки Пекін вважає її сепаратисткою. Вона каже, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

Ма, високопоставлений член Гоміндану, сказав, що сподівається на мир.

«Ми щиро сподіваємося, що обидві сторони працюватимуть разом задля досягнення миру, уникнення війни і прагнутимуть відродити Китай. Це неминуча відповідальність китайського народу по обидва боки протоки, і ми повинні наполегливо працювати», - заявив він.  

Під час поїздки Ма не планує зустрічатися з вищим керівництвом Китаю. Він і лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрічалися в Сінгапурі в 2015 році.

Раніше повідомлялося, що Цай Інвень розпочне поїздку до Сполучених Штатів та країн Центральної Америки. Очікується, що наприкінці поїздки Цай зустрінеться зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті у Лос-Анджелесі.

Міністерство оборони Тайваню має плани на випадок будь-яких дій Китаю під час закордонних поїздок президента. Цай Інвень відвідає дипломатичних союзників – Гватемалу та Беліз, також вона зупиниться у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі