Над кризою. Ліки від стагнації на ринку будівництва житла — бездоганна репутація

Поділитися
Хвороба виліковна... Нестабільність долара, ресурсний дефіцит банків і жорсткість умов кредитування в нинішньому році зумовили застій на ринку житлової нерухомості...

Хвороба виліковна...

Нестабільність долара, ресурсний дефіцит банків і жорсткість умов кредитування в нинішньому році зумовили застій на ринку житлової нерухомості. Налякані світовою іпотечною кризою, «стрибками» американської валюти і суперечливими прогнозами про майбутній обвал цін на нерухомість потенційні покупці розставатися з грошима не поспішають. Свою роль у створенні ситуації невизначеності і тривоги відіграли і вітчизняні засоби масової інформації. Коли щодня пишуть у пресі або транслюють по радіо і телевізору про прийдешнє падіння цін, мимоволі починають здавати нерви.

Утім, реального обвалу цін не відбувається і, за твердженням більшості забудовників, найближчим часом не передбачається. Вдалі об’єкти на етапі завершення будівництва продаються більш ніж успішно. Можна говорити лише про певну корекцію цін у певних сегментах житлової нерухомості.

Проте застій на будівельному ринку вже не можна пояснити звичайним сезонним падінням попиту. Сукупність обставин дає право називати ситуацію кризою, що загрожує важкими наслідками багатьом забудовникам і будівельним організаціям. Нестабільна ситуація на ринку нерухомості найбільш болісно позначилася на житловій нерухомості. Деякі компанії відчувають труднощі з фінансуванням проектів і змушені переносити терміни здавання об’єктів в експлуатацію або вдаватися до тимчасових припинень будівництва. Першими припинили будівництво дрібні забудовники, які розраховували виключно на схеми фінансування будівництва кінцевими покупцями.

Довіра банкірів і середнього класу...

У цій ситуації у виграшному становищі опинилися компанії, які з самого початку зробили ставку на середній клас українців, що зароджується, і будують житло і об’єкти комерційної нерухомості бізнесу-класу в престижних районах столиці. По-перше, покупці житла в цьому сегменті нечасто вдаються до послуг іпотеки, а по-друге, висока ліквідність престижних об’єктів дозволяє забудовникам мати налагоджені зв’язки з найбільшими банками і справедливо користуватися довірою як банкірів, так і покупців.

У цьому автор укотре переконався після відвідання стенду компанії «НЕСТ» («Нерухомість столиці») на ХVIІ міжнародній спеціалізованій виставці новітніх будівельних матеріалів, обладнання і технологій «Будівництво й архітектура 2008», яка проходить 24-27 вересня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

«Компанія «НЕСТ» продовжує розвивати свої проекти житлових комплексів. Завдяки позитивному досвіду реалізації проектів у співробітництві з низкою комерційних банків компанія має змогу користуватися поновлювальними кредитними лініями, які дозволяють покрити видатки на будівництво і не залежати від коштів приватних інвесторів, — повідомив у розмові з кореспондентом «ДТ» начальник відділу маркетингу компанії Раміль Мехтієв, — «Житлові комплекси, реалізовані компанією «НЕСТ», загальною площею близько 500 тис. м2, розташовані в престижних і комфортних для проживання районах столиці. Їхні бренди вже добре відомі киянам — це «Пори року», «Смарагдовий» та «Покровський посад». Останні черги ЖК «Пори року», заплановано до здачі в експлуатацію до кінця нинішнього року».

… плюс диверсифікація

Спокійно дивитися в майбутнє компанії дозволяє також диверсифікація об’єктів будівництва. Житлові комплекси не є пріоритетом компанії «НЕСТ», основні сили зосереджені на розвитку проектів комерційної нерухомості. На даний момент в управлінні компанії 85000 м2 офісних площ у м. Києві. Новий амбітний проект компанії — багатофункціональний комплекс по вул. Златоустівській, який нещодавно дістав назву «НЕСТ Сіті», перебуває в стадії вибору архітектурного бюро для реалізації проекту. Компанія планує збудувати в центрі столиці, у безпосередній близькості від площі Перемоги, сучасний комплекс площею понад 260 тис. м2. У ньому будуть поєднані житлова, офісна, торговельно-розважальна і готельна складові

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі