Бізнес, який не увійшов до «Клубу білого бізнесу», може автоматично стати «чорним» або недоброчесним. Про це пише Андрій Длігач, голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, керівник проєкту «Голос Громадянського суспільства», співзасновник Центру економічного відновлення, голова Центру соціальних змін і поведінкової економіки, у статті – «Навіщо заганяти бізнес у «тінь»? Є альтернативний шлях збільшення спроможності держави».
«Чому доброчесність має визначатися рівнем зарплат? Це питання бізнес-моделей і конкуренції. І не вправі держава вказувати бізнесу, як він має формувати власну стратегію», - зазначає автор.
За словами експерта, до «клубу» фізично зможуть потрапити не більш як 10% українського бізнесу. І це буде переважно міжнародний бізнес і великий бізнес.
«Відповідно, 90% бізнесу автоматично буде записано в бізнес сірий. Такий бізнес, згідно із цим законом, стає недоброчесним за замовчуванням, і на нього автоматично буде посилено тиск. Однак хочу нагадати, що, за українським законодавством, ані генпрокурор, ані податківець, ані сам пан Гетманцев, та й узагалі жоден чиновник у країні не може назвати бізнес недоброчесним. Це може зробити тільки суд», - додає автор.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.