Час самовільної забудови добігає кінця?

Поділитися
Час самовільної  забудови  добігає кінця?
В Україні вже стало звичною практикою, коли інвестор заплющує очі на узгоджені вихідні дані щодо проекту будівництва, а проектує собі щось зовсім інше. Така практика має піти в небуття з набранням чинності змінами до законів.

В Україні вже стало звичною практикою, коли інвестор заплющує очі на узгоджені вихідні дані щодо проекту будівництва (згідно з якими воно має здійснюватися), а проектує собі щось зовсім інше. Так само забудовник зводить зовсім не те, що запроектував, і потім намагається ввести збудоване в експлуатацію. При цьому він може не мати землі, адже містобудівна документація досі не враховується на рівні земельного законодавства, хоча ці

сфери повністю пов'язані.

Така практика має піти в небуття з набранням чинності змінами до законів "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про засади державної регіональної політики", "Про землеустрій" і Земельного кодексу України. Відповідні зміни вже погоджені Міністерством регіонального розвитку і найближчим часом будуть подані на розгляд до Верховної Ради.

Передусім зміни закріплюють на законодавчому рівні офіційний статус містобудівного кадастру (електронна база даних, яка створюється в усіх обласних центрах України). Згідно з проектом щодо внесення змін до Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" відомості, що входять до складу інформаційних ресурсів містобудівного кадастру, набувають офіційного статусу з моменту реєстрації в містобудівному кадастрі відповідного рівня.

При цьому технічні умови будівництва замовник подає до уповноваженого органу містобудування та архітектури (для внесення інформації до містобудівного кадастру відповідного рівня) протягом 10 днів з моменту їх отримання.

Починаючи будівництво, забудовник має подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт, дозвіл на їх виконання, зареєстровану декларацію про початок виконання будівництва до уповноваженого органу містобудування та архітектури для їх внесення до містобудівного кадастру відповідного рівня.

Після завершення будівництва будівельний паспорт та декларації про готовність об'єкта до експлуатації підлягають обов'язковому внесенню до містобудівного кадастру відповідного рівня протягом 15 календарних днів з моменту їх реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю.

Крім того, повністю змінюються вимоги до розробки, погодження і затвердження документації з землеустрою…

Коментар

Андрій ВАВРИШ, начальник служби містобудівного кадастру КМДА:

- Система містобудування сьогодні повністю розбалансована. Саме тому ми змушені підготувати зміни до чинного законодавства, які розв'яжуть ці проблеми і допоможуть виключити можливість незаконної забудови. Передбачається, що містобудівні умови та обмеження, які видаються забудовникові і за якими він здійснює будівництво, а також декларації та проекти будівництва завжди будуть у кадастрі, і кожен, кому вони потрібні (в тому числі контролюючі органи), зможе звернутися й отримати їх, зокрема, в електронному вигляді. І для цього не треба буде витрачати цілі стоси паперу на листування, як це відбувається нині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі