Мінагрополітики прогнозує, коли Польща та Україна розблокують кордон і транзит

Поділитися
Широка зустріч польської та української сторони відбудеться в середині квітня

Українські та польські аграрії можуть знайти спільну мову вже у перші два тижні квітня і це може стати основною для міждержавних домовленостей. Перші зустрічі, які відбулися між сторонами були не лише на політичному рівні, але і асоціації виробників аграрної продукції. “Це вперше відбулась така профільна і фахова дискусія”, – повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Зараз мають по напрямках асоціації відпрацювати кожну галузь, чиї представники були на зустрічі: малина, сік, мед, яйця, зернові, м'ясо птиці. У результаті вони мають фіналізувати ці домовленості у готовому вигляді. Завдання на квітень, щоб в перші тижні цього місяця, отримати конкретний результат.

Україна продовжить наполягати на тому, що як європейські, так і українські виробники можуть самостійно забезпечити ринок збіжжям та іншою аграрною продукцією, без експорту країни-агресора.

Транзит українського збіжжя і розблокування кордону це два питання які ставляться паралельно, а не окремо один від одного. На думку української сторони транзит має бути доступний без жодних блокувань.

“Ми маємо прогрес щодо зняття блокади”, – резюмував очільник українського уряду Денис Шмигаль, наслідки польсько-українських прямих перемовин. Хоча водночас і зазначив, що наразі реалізація планів ще далека до завершення. Дональд Туск, польський прем'єр, повідомив, що на російську та білоруську сільгосппродукцію зросте мито на 50%, що фактично означатиме блокаду експорту цієї продукції у Європу. Відповідні рішення мають бути незабаром на рівні європейських інституцій остаточно формалізовані. Так оцінює перспективу зупинки експорту аграрної продукції з країни-агресора та країни, що підтримує російську агресію проти України, польський прем'єр-міністр Дональд Туск на спільній пресконференції з очільником українського уряду Денисом Шмигалем. 

На думку Дональда Туска бар‘єр для продукції з країни агресора має значення не лише політичне чи моральне, але і економічне - для польських і українських сільськогосподарських виробників.

Частково розкрив подробиці міждержавних перемовин заступник голови комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради Дмитро Кисилевський. «Єврокомісія запропонувала уряду України запровадити захисні заходи для обмеження експорту певних категорій товарів сільськогосподарських товарів до ЄС при перевищенні визначених обсягів. Періодом дії даних обмежень пропонується встановити 12 місяців - з червня 2024 року до червня 2025 року. У разі застосування цих обмежень збитки української економіки становитимуть від $0,3 млрд. до 1.0 млрд. Дискусія триває”, – зазначив заступник голови комітету

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі