Україна та Польща погодили спільний текст Угоди про спільний митний та прикордонний контроль, а польська сторона вже передала фіналізований текст до Єврокомісії для зворотнього зв’язку, повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у четвер, після міжурядових українсько-польських консультацій.
В міністерстві зазначили, що угода дозволить стратегічно підійти до питання розвитку спільного кордону, зокрема збудувати нові спільні пункти перетину кордону, та загалом пришвидшить контрольні процедури.
Також угода стане першим такого роду документом, який Україна підпише з країною ЄС, та створить можливості ініціювати аналогічні угоди з іншими країнами-членами ЄС, що межують з Україною.
«Продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень – критично важливе для нашої економіки. Наразі ми маємо підтримку Єврокомісії у цьому питанні та детально пропрацьовуємо запроповані зміни до оновленої Угоди. Частину з них легко виконати, деякі – містять низку ризиків, які можуть суттєво вплинути на реалізацію Угоди. Тому нам важливо випрацювати виважену позицію, яка влаштує всі сторони, та сприятиме балансу на ринку вантажних перевезень», – заявив віце-прем'єр-міністр із відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Також під час зустрічі віцепремєр України Олександр Кубраков та інші члени делегації обговорили з міністром інфраструктури Польщі Даріушом Клімчаком та міністеркою фондів і регіональної політики Катажиною Пелчинською-Наленч і низку інших питань , як от розбудова пунктів пропуску та підписання Угоди про спільний контроль, розвиток залізничного сполучення, зокрема через механізми програми ЄС “Connecting Europe Facility”, запровадження в Україні системи NUTS та формування дієвої муніципальної статистики для цілей регіонального розвитку.
Зокрема мова йшла і про початок повноцінної роботи пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», який на разі працює на тимчасовій інфраструктурі. Його відкриття заплановано на червень.
Напередодні посли Європейського союзу підтримали продовження скасування мита на імпорт сільськогосподарської продукції з України. Нова угода обмежить імпорт до Європейського Союзу таких українських продуктів, як цукор, яйця, м’ясо птиці, круп, кукурудзи та меду. Пшениця та ячмінь не потрапили до переліку.