UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ закрило справи про недостовірне декларування Філатова та судді КСУ Завгородньої

У НАЗК розповіли, які ще справи про недостовірне декларування закрили через рішення КСУ.

Правоохоронці закрили ще шість справ про недостовірне декларування, повідомили у пресслужбі Національного агентства з питань запобігання корупції. Серед закритих справ опинилися провадження щодо двох народних депутатів парламенту минулого скликання, а також міського голови Дніпра та судді Конституційного суду.

“Правоохоронні органи закрили ще 6 кримінальних проваджень за умисне декларування недостовірної інформації на підставі рішення Конституційного Суду України (КСУ) № 13-р/2020.  Ці провадження були відкриті за матеріалами, які Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до правоохоронних органів після встановлення ознак недостовірного декларування за результатами повної перевірки декларацій”, - повідомили в НАЗК.

Так, НАБУ закрило справу народного депутата Верховної Ради восьмого скликання Ігоря Шкіря, який входив до депутатської групи “Відродження”. Він не задекларував майно на загальну суму 63 млн грн. Зокрема, мова йде про шість земельних ділянок, які належать дружині, власні корпоративні права, дохід члена сім’ї, фінансові зобов’язання свої та дружини. 

Також НАБУ закрило справу міського голови Дніпра Бориса Філатова, у деклараціях якого за 2016 і 2017 роки виявили неправдиві дані на суму 485,8 тис. грн та 519,7 тис. грн відповідно.

Також закрито справу судді КСУ Ірини Завгородньої, яка голосувала за скасування відповідальності за недостовірне декларування. Вона не вказала в електронній декларації авто Land Rover вартістю 615,3 тис. грн, яке належить чоловіку.

Серед закритих опинилася справа народного депутата парламенту восьмого скликання Андрія Павелка, який входив до фракції “Блок Петра Порошенка”. Вказано, що ексдепутат не задекларував набуття у власність аксесуару вартістю 425 тис. грн. Крім того, він не вказав у декларації отримані подарунки у вигляді користування готельним номером, а також не вказав цивільну дружину та її майно.

Також НАБУ закрило справу судді Заводського районного суду Дніпродзержинська (Дніпропетровська область) Станіслава Ричка. Він не вказав, що дружина користується квартирою, а також не задекларував автомобіль дружини та її фінансові зобов’язання. Крім того, суддя не задекларував доходи члена сім’ї у вигляді соціальної допомоги та подарунка у вигляді квартир. Загальна сума недостовірних відомостей склала 1,6 млн грн.

Також Державне бюро розслідувань закрило провадження щодо керівника слідчого відділу Покровського відділення поліції в Дніпропетровській області Сергія Удовенка. Він не вказав у декларації власні грошові активи сумарно на 762,1 тис. грн.

“Правоохоронні органи закрили ці провадження, оскільки рішенням КСУ статтю 366-1 ККУ визнано неконституційною. Всього з травня 2020 року НАЗК встановило ознаки умисного декларування недостовірної інформації за ст. 366-1 ККУ в 97 деклараціях. Матеріали були направлені до правоохоронних органів”, - додали в НАЗК.

Читайте також: Закриття справ про конфлікт інтересів: голова НАЗК звернувся до генпрокурорки та очільниці Верховного суду

27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Наступного дня Венеціанка опублікувала другий терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду. 

15 грудня Верховна Рада ухвалила закони №4470 та №4471, які мають відновити повноцінну роботу Національного агентства з питань запобігання корупції після того, як Конституційний суд позбавив НАЗК низки повноважень. 25 грудня закон про відновлення повноважень НАЗК підписав президент Володимир Зеленський.

Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які в законі допустили його автори.