Національне антикорупційне бюро закрило справу про недостовірну інформацію в декларації голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, повідомив у Telegram журналіст Олег Новіков. Справу закрили ще в листопаді.
“Ще 11 листопада детектив НАБУ закрив справу за фактом можливої брехні в декларації голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка через рішення КСУ. Зокрема, за версією слідства, він незадекларував будинок і землю у Віті Поштовій під Києвом, які належать його колишній дружині”, - йдеться у повідомленні.
В НАБУ вважали, що голова ОАСК фіктивно розвівся з дружиною, а сам жив разом з нею та подорожував за кордон. Крім того, вказано, що у квартирі, де нібито постійно жив Павло Вовк, його майже не бачили.
Також у декларації голови ОАСК не було даних про користування автомобілем Audi Q7, який зареєстрований на батька його дружини. Також він не вказав доходи своєї колишньої дружини. За даними журналіста, у цій справі вилучили низку майна, серед якого золоті злитки, золоті монети, готівка тощо.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
4 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який відновлює відповідальність за недостовірне декларування. Документ передбачає відповідальність за недостовірну інформацію в деклараціях про доходи у вигляді, штрафу, громадських робіт або обмеження волі. Щоправда, раніше таке правопорушення передбачало ув’язнення.
Однак, у НАЗК закликали президента Володимира Зеленського накласти вето на закон. Зокрема, голова Нацагентства Олександр Новіков зазначив, що коли Рада ухвалила документ, в якому не йдеться про позбавлення волі, народні депутати визнали недостовірне декларування кримінальним проступком, а не злочином.