UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сліденко: На закритому засіданні КСУ не обговорили відсторонення Тупицького

Він зауважив, що суддів було достатньо для проведення зборів, проте не назвав точної кількості.

Під час засідання суддів Конституційного суду України не йшлося про відсторонення від виконання своїх повноважень глави КСУ Олександра Тупицького, тому він продовжує виконувати свою роботу. Про це заявив суддя Ігор Сліденко, повідомляє "5 канал".

Він зауважив, що главу КСУ можна лише звільнити, а про його відсторонення від роботи не йдеться ні в Конституції, ні в законодавстві України. 

«Питання Конституційного суду, з одного боку політизоване, а з іншого штучно нагнітається стан істерії. Питання про відсторонення в принципі не розглядається», — заявив Сліденко.

Він також розповів, що засідання, про яке йде мова, відбулося за закритими дверима. Там не було навіть технічого персоналу.

Сліденко не розповів, скільки суддів було на зборах, лише зауважив, що їх було достатньо.

Читайте також: Відсторонення Тупицького: КСУ видав нову заяву щодо указу Зеленського

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

28 грудня чолі голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегер, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.