Життя з COVID-19 стане простішим, але наслідки пандемії будуть масштабними — The Washington Post

Поділитися
Життя з COVID-19 стане простішим, але наслідки пандемії будуть масштабними — The Washington Post © pixabay/elf-moondance
Люди повільно почали звикати до пандемії, однак все ще бояться невизначеності. 

Пандемія COVID-19 нікуди не зникає. Більшість людей вже пристосувалися до життя з коронавірусом, вакцинуючись та вживаючи різних запобіжних заходів. Але не всі. Частина людей все ще покладаються на заперечення вірусу та теорії змови, навіть попри те, що пандемія забрала мільйони життів, пише The Washington Post.

Оскільки світ наближається до кінця другого року пандемії, ілюзії перемоги над вірусом зникли. Це корисна доза реальності. Повна ліквідація COVID-19 не була реалістичною метою.

Віруси не зникають просто так. Їх не можна просто знищити. До того моменту, коли людство почало діяти, щоб побороти загрозу нового патогена на початку 2020 року, вірус був уже занадто поширений, щоб його можна було повністю ліквідувати. Відтоді «гра продовжується».

Два роки пандемії і понад 5 мільйонів смертей від коронавірусу в усьому світі. Вже давно пора почати витягувати уроки з цієї кризи.

Пандемія навчила, що інформаційна ера не є сприятливим фактором для отримання якісної інформації. Нові технології значно полегшують збір і поширення даних. Але аналіз інформації все ще залежить від старомодних людських суджень. Зміни потребують часу, а також терпіння серед невизначеності.

Потік новин та аналітики посилив природне бажання людей мати досконалі знання, навіть у «недосконалих ситуаціях». Є очікування, що все, що потрібно знати, можна дізнатися прямо зараз. Не тільки як, а чому і хто, а головне — що далі. Це відчуття невідкладності спонукає до спекуляцій.

Можна з упевненістю сказати, що на даному етапі пандемії не було жодного дня, коли б кількість відповідей щодо COVID-19 перевищувала кількість запитань, що залишилися.

Можливо, було б корисно підкреслити невизначеність. Найбільш обізнані аналітики під час пандемії обережно ставилися до межі своїх знань. Громадськість могла бути менш здивована, менш пригнічена, менш виснажена змінами в рекомендаціях щодо охорони здоров’я та суперечливими науковими висновками.

Період пандемії був переповнений інформацією, частина якої викривлена. Летальні випадки COVID-19 — досить солідна цифра, але загальна кількість випадків хвороби є прикладом викривлення. Ніхто не знає, скільки насправді у світі випадків коронавірусу, адже не всі вони діагностуються, а частина людей переносить хворобу вдома, навіть не звертаючись до медичних органів. А якщо неможливо знати загальну кількість випадків, не можна точно сказати, наскільки смертельним є COVID-19, а тим більше, наскільки смертельним він буде в майбутньому.

Але пандемія принесла не лише погані новини. Тривалі інвестиції у медичні дослідження підготували лабораторії та вчених до наукових досягнень, і вони швидко почали боротьбу з раніше невідомим патогеном. Частина населення світу вже вакцинована від коронавірусу. Деякі країни вже навіть схвалюють таблетки проти ковіду.

З розширенням вакцинації та удосконаленням методів лікування, COVID-19 незабаром може перетворитися на ще одну рутину. Життя з коронавірусом стане простішим. Однак наслідки пандемії, ймовірно, будуть спостерігатися роками — і як історичне поле битви науки, і як провал глобальної співпраці, резюмує видання.

Пандемії не «вмирають» – вони згасають. І це те, чого, ймовірно, варто чекати для пандемії COVID-19 у 2022 році. Однак локальні та сезонні спалахи коронавірусу залишаться, особливо в країнах із хронічно пасивною вакцинацією.

Епідеміологам також потрібно буде стежити за новими варіантами вірусу, які можуть обійти дію вакцин.

Незважаючи на це, у найближчі роки, коли COVID стане ендемічним захворюванням, таким як грип чи звичайна застуда, життя в більшості країн світу, ймовірно, повернеться до відносно нормального стану, прогнозує The Economist.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі