Три роки участі Збройних сил Росії у сирійському конфлікті на боці режиму Башара Асада принесли смерть більше, ніж 18 тисячам осіб; в тому числі від ударів російської авіації по бунтівних регіонах Сирії загинуло близько 8 тисяч цивільних осіб, з них 3135 - діти та жінки, йдеться у даних, які оприлюднила діюча у Сирії правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights.
Правозахисники відзначають, що активна участь російських Повітряно-космічних сил у бойових діях в Сирії спричинило за собою "тисячі жертв і поранених" після масових авіаударів на підтримку сил Асада.
"Спостерігачі зафіксували загибель 1936 дітей віком до 18 років, 1199 жінок старше 18 років, 4853 чоловіків і підлітків, 5233 членів організації "Ісламська держава" і 4875 бойовиків і ісламських угруповань (Хайяат Тахрір аль-Шам, Туркестанської ісламської партії тощо)", - йдеться в повідомленні організації.
За даними SOHR, за три роки участі російських військ у сирійській війні режим Асада взяв під свій контроль дві третини Сирії, тоді як до вересня 2015 року влада республіки контролювала лише 26% території країни.
В організації нагадали, що Росія не піклується про те, що у результаті її дій постраждають мирні сирійці і не вибирає боєприпаси для бомбардування - так, нещодавно у своїх бомбардуваннях ВКС РФ застосували по цілям кластерні запальні бомби з речовиною "Thermite", яка складається з алюмінієвого порошку і оксиду заліза і вражає цілі в радіусі 20-30 метрів.
У Росії, до речі, з оцінкою SOHR не згодні - так, колишній головнокомандувач ВКС РФ, голова Комітету Ради федерації РФ з оборони і безпеки Віктор Бондарєв озвучив цифру у 85 тисяч знищених в Сирії озброєних супротивників режиму Асада та джихадистів (практично у 8,5 разів більше, ніж озвучила SOHR).
"За три роки кількість знищених об'єктів терористів обчислюється десятками тисяч. Убитих терористів - близько 100 тисяч, приблизно 85 тисяч - заслуга саме наших ПКС", - заявив Бондарєв.
Росія бере участь у війні режиму Башара Асада з сирійською опозицією після 30 вересня 2015 року; введені на прохання Асада військові РФ розташовуються на авіаційній базі "Хмеймим" і базі ВМФ в Тартусі, російська авіація підтримує наземні операції військ Башара Асада.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив про те, що кривавий сирійським режим забезпечується Росією та Іраном, а також назвав режим у Тегерані головним спонсором світового тероризму. Він також анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану.
У понеділок, 17 вересня, в Сочі відбулись переговори російського президента Володимира Путіна і його турецького колеги Реджепа Таїпа Ердогана, на яких були досягнуті домовленості спільними зусиллями очистити Ідліб від бойовиків екстремістських збройних формувань.
Докладніше читайте в статті Віталія Федяніна "Ідлібський фронт Путіна-Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".