США заявили, що введуть проти Сирії жорсткі міжнародні санкції, якщо сирійський уряд надалі буде відмовлятися від роботи над проектом нової конституції держави - при цьому для нових санкцій не буде потрібно схвалення Ради безпеки ООН, заявив спеціальний представник державного секретаря США по Сирії Джеймс Джеффрі, передає Reuters.
"Ми просто зробимо це через Євросоюз, через наших азіатських союзників, і ми докладемо всі зусилля для того, щоб життя цього режиму, який і так знаходиться на останньому видиху, була настільки нестерпною, наскільки це можливо", – заявив він.
Міністри закордонних справ семи держав - Єгипту, Німеччини, Франції, Йорданії, Саудівської Аравії, Великобританії і США закликали ООН і спеціального посланника генерального секретаря ООН по Сирії Стаффана де Містуру сприяти якомога більш швидкій розробці нової конституції Сирії; в заяві глав зовнішньополітичних відомств кажуть, що це необхідно для якнайшвидшого політичного вирішення конфлікту у Сирії в рамках резолюції Ради безпеки ООН 2254.
Перед цим Трамп заявив про те, що кривавий сирійським режим забезпечується Росією і Іраном, а також назвав режим у Тегерані головним спонсором світового тероризму. Він також анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану.
У понеділок, 17 вересня, в Сочі відбулись переговори російського президента Володимира Путіна і його турецького колеги Реджепа Таїпа Ердогана, на яких були досягнуті домовленості спільними зусиллями очистити Ідліб від бойовиків екстремістських збройних формувань.
Докладніше читайте в статті Віталія Федяніна "Ідлібський фронт Путіна-Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".