Радіус дії мобільних ракетних установок складе 300 км – радіус потрапляють і острови Сенкаку, на які претендує Китай. У 2012 році Японія купила острови Сенкаку у приватних власників. Пекін вважає ці острови китайськими окупованими територіями.
Крім ракетних установок Японія планує розмістити на островах Сенкоку потужні радари.
Такі рішення стали прийматися, після того, як міністром оборони Японії стала Томомі Інада, яка є противником пацифістської конституції країни. Як зазначає видання, Инада є націоналістом, і раніше висловлювала жорстку позицію щодо територіальних прав Японії в Східно-Китайському морі.
На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.
Раніше Китай закликав Японію припинити "сіяти розбрат" заявами про спірних водах. Китай заявив про нанесення збитку Японією відносин між двома країнами після різкої заяви Токіо про вимогу від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе після перемоги його партії на виборах депутатів верхньої палати парламенту закликав почати громадські дебати на тему зміни положень конституції країни. Абе і його політична сила пропонує виключити статтю 9 конституції, яка була внесена в 1947 році. У ній йдеться про те, що Японія відмовляється від війни як методу вирішення міжнародних спорів і від створення власних сухопутних військ, флоту і військово-повітряних сил.