Про це повідомляє The Guardian, зауважуючи, що Ліберально-демократична партія Японії і її союзники здобули дві третини місць в парламенті, що дозволяє їм зберегти більшість і почати процес зміни основного закону країни. Зокрема, Абе і його політична сила пропонує викреслити 9 статтю конституції, яка була внесена в неї в 1947 році. В ній йдеться про те, що Японія відмовляється від війни як методу вирішення міжнародних суперечок і від створення власних сухопутних військ, флоту і військово-повітряних сил.
Намір позбутися цієї статті вже змусив Китай нервувати так само, як і багатьох японців, які прихильно ставляться до пацифізму своєї країни після Другої світової війни. Будь-які зміни в конституцію, внесені парламентом, повинні бути підтримані на національному референдумі.
Впродовж останніх років у Токіо виникли територіальні суперечки з Китаєм у Південно-Китайському морі. Крім того, японська сторона зробила численні спроби вмовити Росію підписати мирну угоду між країнами, адже цей процес відкладається з часів Другої світової війни, а також почати переговори про повернення під владу Токіо Курильських островів, які в Японії називають Північними територіями. Цього року прем'єр-міністр сіндзо Абе кілька разів їздив в Росію з офіційним візитом. В ЗМІ з'явилася інформація, ніби Кремль готовий "обміняти" спірні острови на інвестиції. Однак Путін спростував продаж Курильських островів Японії. Він повідомив, що Москва не пов'язує економічне співробітництво з Токіо з укладенням мирного договору.
Тим часом, видання Financial Times писало, що Японія покращує відносини з Росією через страх перед її союзом з Китаєм. Якщо Москва і Пекін знайдуть спільну мову у питанні Курильських островів і островів Сенкаку, які контролює Японія, але на які претендує КНР, тоді тиск на Токіо збільшиться. Поведінка Пекіна в Південно-Китайському морі дедалі більше непокоїть і може дестабілізувати Азію. І в такому разі не лише Японія постраждає, а й США з Європою.