Китай різко розкритикував заяву G7 по Східно- та Південно-Китайському морях

Поділитися
Китай різко розкритикував заяву G7 по Східно- та Південно-Китайському морях G7 натякає, що КНР вдається до провокацій у районі островів Спратлі © unian.net
Пекін закликав "Велику сімку" зберігати нейтралітет в питанні спірних територій.

У вівторок, 12 квітня, Китай різко розкритикував заяву міністрів закордонних справ "Великої сімки", в якому G7 рішуче виступила проти провокацій у Східно- і Південно-Китайському морях, де КНР є однією з сторін у територіальних диспутах, передає Reuters.

"Ми закликаємо членів G7 виконувати свої зобов'язання не підтримувати жодну зі сторін у питаннях, які стосуються територіальних суперечок", - йдеться в повідомленні МЗС КНР.

У понеділок, 11 квітня, міністри закордонних справ G7 заявили, що вони виступають проти "будь-яких насильницьких або провокаційних односторонніх дій, які можуть змінити статус-кво або посилити напруженість" у Східно - і Південно-Китайському морях.

Читайте також: Китай закликав США зберігати нейтралітет в питанні спірних територій Південно-Китайського моря

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі