Японія вимагає від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі

Поділитися
Японія вимагає від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі Токіо турбується, що платформи будуть використані Китаєм як майданчика для дронов або інших повітряних суден
Токіо побоюється, що дослідні платформи можуть бути використані у якості радіолокаційних станцій або майданчиків для дронів або інших повітряних суден.

Японія закликала Китай зупинити будівництво платформ для розвідки нафти і газу в Східно-Китайському морі в спірних водах, повідомляє Reuters.

В Токіо стурбовані тим, що китайські фахівці могли використовувати резервуари, які належать до японської території.

Китай відновив дослідження в Східно-Китайському морі два роки тому. У 2012 році уряд Японії розізлився через новини про те, що Пекін купив спірні остри. Перед цією подією Пекін в рамках угоди з Японією скоротив діяльність щодо спільної розробки підводних ресурсів у спірних районах.

"Ми підтвердили, що Китай почав будівництво нових розвідувальних платформ і ми повторюємо нашу пропозицію в односторонньому порядку, виступаючи проти і закликаючи Китай припинити будівництво", - повідомили в міністерстві оборони Японії.

Платформи зводиться на китайській стороні серединної лінії розмежування виключних економічних зон двох країн, пояснив японський чиновник міністерства.

Токіо побоюється, що будуть досліджуватися газові родовища на цій лінії розмежування, а також, що платформи можуть бути використані у якості радіолокаційних станцій або майданчиків для дронів або інших повітряних суден, щоб стежити за повітрям і морською діяльністю поблизу спірних островів, відомих як Сенкаку в Японії і Дяоюйдао в Китаї.

Також у звіт міноборони Японії були включені супутникові знімки китайських штучних островів у Південно-Китайському морі. Йдеться про 3,5 мільйонів квадратних км (1,35 млн кв. миль). Японія не має претензій в цьому районі, але побоюється, що китайські військові бази зміцнять вплив Пекіна в цій області, де щорічно проходять торгові вантажі (зокрема, і до Японії) вартістю в $ 5 трильйонів.

Китай продовжує стверджувати, що будівельні роботи в Південно-Китайському морі – це лише захисні заходи, вони для забезпечення послуг, які принесуть користь і іншим країнам.

Читайте також: Google прибрав зі своїх карт китайську назву спірної території в Південно-Китайському морі


Японія і Філіппіни провели два спільних військово-морських навчання в районі Південно-Китайського моря. Японія також заявила, що може розпочати повітряне патрулювання в Південно-Китайському морі. Китай заявив, що буде розглядати це як втручання.

США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несуть загрозу безпеці в цьому регіоні.

Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.

13 травня Пекін вимагав від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін побудував у районі спірних островів у Південно-Китайському морі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі