У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що кількість померлих від ускладнень викликаних коронавірусом може перевищити офіційну статистику країн.
Реальна кількість померлих від коронавірусу не менше 6 мільйонів, заявила Саміра Асма, помічник генерального директора ВООЗ у відділі даних і аналітики, на віртуальному брифінгу для преси, повідомляє Reuters.
"Кількість насправді може бути у два-три рази більше. Тому я думаю, що з застереженням може бути приблизно 6-8 мільйонів смертей", - сказала вона.
Раніше повідомлялося, що метод розрахунку надлишкової смертності не може надати надійні глобальні показники з тієї причини, що більшість країн, і зокрема більшість бідних країн, не пропонують статистику надмірної смертності своєчасно. Офіційні дані називають число 3,3 мільйона, що, швидше за все, є заниженим показником, пише журнал The Economist.
Щоб спробувати підрахувати, наскільки це значення занижено, журнал намагався змоделювати рівень надлишкової смертності протягом пандемії в країнах, які не надавали офіційні дані. Згідно з оцінками аналітиків, з 95% ймовірністю можна сказати, що кількість загиблих на сьогодні складає від 7,1 до 12,7 мільйона, тобто в середньому близько 10,2 мільйона.
Також повідомлялося, що в Національній академії наук України вважають, що реальна кількість смертей від коронавірусу за 2020 рік в Україні втричі перевищує дані Міністерства охорони здоров'я.
НАНУ представила дані про вірогідну смертність від коронавірусу і кількість летальних випадків від COVID-19 варіюються від 90 до 110 тисяч, йдеться в дослідженні.
Вчені вказують, що отримані дані підтверджують і в американському Інститут показників і оцінки здоров'я (IHME).
"Число жертв пандемії в Україні (разом з окупованими нині територіями) становить не 46 737, а 138 507, тобто у 2,96 раз більше", - додали в НАН.
Станом на п'ятницю, 21 травня, у світі зафіксовано 165 253 588 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.
За добу: 627 130 нових осіб, померло 3 430 323 осіб (+16 522 за добу).
Раніше ZN.UA писало, що нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанням повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців в тому, що вплив забруднення і мікробів наділило їх міцним імунітетом. Детальніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської "У жорнах пандемії" в ZN.UA.