У той час як США наводять у стан підвищеної готовності 8500 солдатів для розгортання у Східній Європі, Франція та Німеччина шукають єдину відповідь Росії у разі нового вторгнення в Україну.
Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрінуться в Берліні, щоб знайти спільну відповідь Росії, оскільки зростають побоювання, що Москва може незабаром знову напасти на Україну, пише Al Jazeera.
Переговори в столиці Німеччини відбудуться через день після того, як Вашингтон привів 8500 військовослужбовців у стан підвищеної готовності для можливого розгортання у Східній Європі, потенційно у найкоротші терміни, а інші країни-члени НАТО посилили свою присутність у регіоні.
Росія зосередила близько 100 тисяч військовослужбовців у межах досяжності кордону України, оточуючи країну силами з півночі, сходу та півдня. Кремль заперечує, що планує вторгнення, і Москва посилається на реакцію Заходу як на доказ того, що Росія є метою, а не призвідником агресії.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії заявив, що вторгнення Росії в Україну спричинить кровопролитний конфлікт. Джонсон не вважає, що напад на Україну піде обов'язково.
Нагадаємо, The Wall Street Journal пише, що Німеччину настав час викреслити зі списку союзників США. Як пояснює ЗМІ, перебуваючи у скрутному становищі через протистояння наддержав, ФРН зробила вибір на користь власних інтересів.
Тим часом новообраний голова правоцентристської опозиційної партії Німеччини "Християнсько-демократичний союз" (ХДС) Фрідріх Мерц виступив за надання Україні німецького озброєння, постачання якого блокувала колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель й продовжує блокувати новий уряд Олафа Шольца.
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- а про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Велика Британія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна".