Перебуваючи у скрутному становищі через протистояння наддержав, Німеччина зробила вибір на користь власних інтересів, викликавши роздратування у Вашингтоні, повідомляє The Wall Street Journal.
Берлін залишився ненадійним партнером для Вашингтона, однак зробив дії, які однозначно говорять про те, що прихід до влади нового канцлера Олафа Шольца не зробив Німеччину слухняною Білому дому:
– Рішення німецької сторони відмовитися від постачання зброї Києву та допомагати в цьому іншим державам;
– Німеччина закликала розрізняти політичні ігри та економічні завдання щодо "Північного потоку – 2";
- ФРН активно співпрацює з Пекіном, що виглядає в очах Вашингтона як "відсутність турботи про демократичний міжнародний лад".
"(ФРН) замість підтримки свого демократичного сусіда попереджає Литву, щоб вона поступилася вимогам Китаю або призупинила німецькі інвестиції", - обурився автор матеріалу, згадав, що Литва дозволила Тайваню відкрити представництво в країні.
Також автор на сторінках WSJ пише, що Шольц "прагне збереження експорту Німеччини до Китаю на суму $150 млрд на рік за всяку ціну".
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що сумнівається у необхідності виключати РФ від міжнародної системи платежів SWIFT.