Угорщина звинуватила Хорватію в незаконному перевезенні біженців

Відео
Поділитися
Угорщина звинуватила Хорватію в незаконному перевезенні біженців В Угорщину з Хорватії прибув потяг з біженцями, який приїхав нібито без попереднього обговорення © mirrorspectrum.com
Угорщина відправила прибули з Хорватії мігрантів в Австрію.

Будапешт звинуватив Загреб у порушенні норм міжнародного права і незаконному перевезенні людей, після того як в Угорщину з Хорватії прибув потяг з біженцями у супроводі близько 40 хорватських співробітників поліції.

Угорщина підкреслила, що мігранти не були зареєстровані в Хорватії і поїзд прибув без попереднього повідомлення. Повідомляється, що хорватських поліцейських роззброїли і відправили на батьківщину, а мігрантів - в Австрію, влада якої, заявили, що з ними це питання не обговорювалося.

У свою чергу, в Хорватії поклали відповідальність за інцидент з поїздом на Угорщину.

"Ситуація була такою, що ми були впевнені, що є договір. А потім це використали таким чином, щоб показати, що збройні хорватські поліцейські, які охороняли мир і порядок саме в цьому поїзді, порушили правила", - сказав глава хорватського МВС Ранко Остоїч.

Читайте також: Кордон Хорватії перетнула рекордна за добу кількість біженців

Тільки напередодні повідомлялося, що Угорщина розповсюдила надзвичайний стан на шість провінцій.

Режим НС надає поліції та місцевій владі додаткові повноваження: наприклад, дозволяти арешти і швидке винесення судових рішень щодо біженців, зокрема - про депортацію.

Угорщина займає одну з найбільш жорстких позицій серед країн ЄС щодо біженців. Влада Угорщини неодноразово говорила, що відмовляться розміщувати у себе біженців за квотами ЄС, а також допомагати біженцям в подорожі у Західну Європу "до кращого життя". Для цього Угорщина вже побудувала паркан з колючого дроту на кордоні з Сербією, почала будувати такий же на кордоні з Хорватією і заявила про намір відгородитися від Румунії.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі