Угорщина поширила режим надзвичайного стану ще на чотири області, повідомив прес-секретар уряду Угорщини Золтан Ковач.
За його словами, угорська влада робить все від неї залежне, щоб перешкодити великій кількості біженців потрапити на територію ЄС, передає "Європейська правда" з посиланням на видання Hirado.
Таким чином, зараз режим НС в Угорщині діє в шести регіонах країни, що межують з Сербією і Хорватією.
Перші режими НС Угорщина ввела кілька днів тому на кордоні з Сербією. Режим НС надає поліції та місцевій владі додаткові повноваження: наприклад, дозволяти арешти і швидке винесення судових рішень щодо біженців, зокрема - про депортацію.
Проголошення надзвичайного стану полегшує також переслідування угорців, які можуть надавати "незаконну" допомогу шукачам притулку.
Угорщина закрила кордон для нелегалів, побудувавши на сербському кордоні чотириметрові бар'єри з колючим дротом. Для стримування мігрантів у прикордонні області також були направлені військові. Останні ночі багато біженці провели перед закритими воротами на кордоні.
Також в уряді і Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією та Хорватією для обмеження потоку біженців.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.