Уряд Угорщини у зв'язку з напливом біженців прийняв рішення звести загородження на кордоні з Румунією.
"Будівництво ще однієї стіни - це необхідна міра, оскільки через ситуацію на сербсько-угорському кордоні люди, які надають сприяння нелегалам у проникненні в країни ЄС, змінюють маршрути", - повідомив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто.
На кордоні з Сербією на 175-кілометровій ділянці вже зведено паркан з колючим дротом. Його будівництво було закінчено в кінці серпня.
14 вересня Угорщина закрила кордон із Сербією через наплив мігрантів. Місцеві служби встановили огорожу в місті Роско, де знаходиться міграційний табір.
Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з важким напливом біженців. Тільки в серпні кордон Угорщини перетнули 34 тисячі осіб. 26 серпня угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.
Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Відень закрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.