Кількість біженців, які потрапили в Хорватію через кордон із Сербією за останню добу склала близько 11 тисяч осіб, що є новим рекордним показником.
У зв'язку з цим влада Хорватії вирішила закрити сім переходів на кордоні з Сербією. Як заявив президент країни Колінда Грабар-Кітарович, для охорони країни можуть бути задіяні збройні сили. При цьому в Загребі на п'ятницю заплановано засідання ради національної безпеки, у ході якого повинні бути розглянуті заходи щодо біженців.
Угорщина закрила кордон для нелегалів, побудувавши на сербському кордоні чотириметрові бар'єри з колючим дротом. Для стримування мігрантів у прикордонні області також були направлені військові. Останні ночі багато біженці провели перед закритими воротами на кордоні.
Також в уряді і Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців. Це, в свою чергу, нажахало прем'єра Румунії. На думку Віктора Понта, "колючий дріт, агресивні закони, в'язниця і жорстокість не вирішать проблеми". Крім того, Угорщина ввела НП у сусідніх до Сербії територіях, стягнула військових для сдержнивания біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині по новим законам були затримані понад 9 тисяч осіб, десятки арештовані.
Тим часом, Хорватія пообіцяла пропускати біженців через свою територію на шляху до Німеччини. На поточний момент туди масово прямують автобуси з мігрантами. Проте вже через кілька діб, незважаючи на свою обіцянку, Хорватія закрила рух на 7 з 8 КПП на кордоні. Повідомляється, що цей захід носить тимчасовий характер і спрямована на обмеження потоку прибувають в країну біженців з боку Сербії.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.