Всього розслідування у справі про спробу перевороту ведеться щодо майже 102 тис. чоловік.
Поліцейських, які нібито входять в "паралельний уряд" - організацію опозиційного проповідника Фетхуллаха Гюлена, звинувачують в спробі повалити уряд. Крім цього, підсудних звинуватили у відмові захищати стамбульську резиденцію президента Реджепа Тайіпа Ердогана в ніч на 16 липня, коли стався "недопереворот".
Більшість обвинувачених - 24 особи, поміщені під арешт, четверо були відпущені під заставу. Одного поліцейського будуть судити заочно, так як він ховається від правосуддя.
Якщо суд визнає провину правоохоронців, 21 з них загрожує до трьох довічних термінів, решті - від 7,5 до 15 років.
Крім того повідомляється, що видані ордери на арешт 45 військовослужбовців військово-морських сил, які використовували мобільний додаток ByLock, що, на думку Анкари, пов'язане зі спробою перевороту.
Турецьке видання Turkish Minute пише, що поліція провела рейд по декількох адресах і затримала п'ять осіб у Стамбулі, одного в Хатаї і ще одного у Коджаелі.
В турецькому уряді вважають, що мобільний додаток ByLock було головним засобом комунікації серед членів руху Гюлена, якого офіційна Анкара вважає організатором спроби заколоту.
Через спробу перевороту, в ході першої хвилі чисток, не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на початок серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.