У США вирішили запропонувати Грузії військову та торговельну допомогу, але є умови

Поділитися
У США вирішили запропонувати Грузії військову та торговельну допомогу, але є умови © EPA-EFE/DAVID MDZINARISHVILI
У Конгресі США представлять законопроєкт, який надасть підтримку Грузії за умови виконання «ключових політичних критеріїв»

У Сполучених Штатах вирішили розглянути можливість надання Грузії великої військової та торговельної допомоги в обмін на припинення антидемократичного дрейфу в бік Росії, який посилився з ухваленням грузинським парламентом «закону про іноагентів», аналогічного російському. 

Згідно з умовами законопроекту, який цього тижня буде представлений у Конгресі конгресменом-республіканцем від Південної Кароліни Джо Вілсоном, США розпочнуть переговори з Грузією про відкриття «надійного преференційного торговельного режиму», а також лібералізацію візового режиму – за умови виконання ключових політичних критеріїв, повідомляє POLITICO, яке ознайомилося із законопроєктом Вілсона. 

Законопроєкт уповноважує чиновників розробити пакет військової підтримки для Грузії, включаючи «надання обладнання для безпеки та оборони, яке ідеально підходить для територіальної оборони від російської агресії, а також супутні елементи навчання, технічного обслуговування та підтримки операцій».

Передбачається, що ця програма буде активована лише в тому випадку, якщо США підтвердять, що «Грузія продемонструвала значний і стійкий прогрес у відродженні демократії, про що свідчать, як мінімум, чесні і вільні вибори і збалансоване передвиборче середовище».

Конгресмен Вілсон є головою Комісії з безпеки і співробітництва в Європі, незалежної урядової установи США, яка стежить за свободою і демократією на всьому континенті. Його законопроект «MEGOBARI Act» (Акт про мобілізацію та розширення можливостей Грузії для зміцнення підзвітності, стійкості та незалежності) віддзеркалює застереження інших лідерів у Вашингтоні.

Раніше прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що якщо «закон про іноземних агентів» буде впроваджений, це «змусить нас фундаментально переоцінити наші відносини з Грузією».

Пізніше генеральний секретар правлячої партії Грузії «Грузинська мрія» й мер Тбілісі Каха Каладзе заявив, що влада у країні не боїться західних санкції й не допустить «українізації Грузії». 

Про можливі сценарії розвитку ситуації у Грузії на тлі ухвалення «закону про іноагентів», списаного з російського зразка, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Куди веде «Грузинська мрія»: до Європи чи Росії?»

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі