ЄС підводить Грузію так само, як підвів Україну — The Telegraph

Поділитися
ЄС підводить Грузію так само, як підвів Україну — The Telegraph © Getty Images
Постійна відсутність європейської та американської сили волі загрожує потраплянням ще однієї країни до рук Путіна.

У світогляді прихильників Путіна Захід завжди прагне дестабілізувати й повалити дружні до Москви режими. Якби ж то Захід був таким далекоглядним. Правда є більш прямолінійною. Всупереч заявам проросійського лідера партії "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі, Вашингтон і Брюссель точно не стоять за протестами, які вивели на вулиці сотні тисяч молодих грузинів, які виступають проти того, що влада ухвалила закон "про іноагентів". Якщо вже на те пішло, то колективний Захід привертає увагу своєю відсутністю, повідомляє The Telegraph.

У той час як Європейський парламент, можливо, зараз закликає грузинський уряд скасувати закон, називаючи його "несумісним" з європейськими цінностями, у грудні минулого року Європейська Рада надала Грузії статус кандидата на вступ до ЄС, хоча країна вже далеко відхилилася від шляху, яким йшли інші східноєвропейські країни-кандидати: Молдова та Україна.

Тим часом Державний департамент США також "глибоко стурбований діями, вжитими проти тих, хто протестує проти закону і діями, вжитими для його просування", без жодного натяку на те, як Сполучені Штати можуть відреагувати, якщо це взагалі можливо. Така бездіяльність викликає здивування, оскільки й США, і ЄС мають багато важелів впливу.

"Що ще важливіше, європейці та американці повинні бути готові керувати мінливою політикою, яку привели в рух протести, не так, як в Україні у 2013 та 2014 роках, коли негласно проросійський уряд так само відмовився від своїх європейських зобов'язань", — повідомляє газета.

Так, Україна зараз веде переговори про вступ до ЄС. Однак, попри всю свою відданість європейському майбутньому України, Захід не захотів або не зміг захистити її від передбачуваної реакції Росії, яка розпочалася з анексії Криму та війни на Донбасі. Замість реальних гарантій безпеки, Україні були надані сумнівні Мінські домовленості, які створили підґрунтя для повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.

"В умовах, коли Росія втягнута у війну проти України, масові протести в Грузії дають можливість остаточно прив'язати країну до Заходу — крок, який переважна більшість грузинів підтримала б без жодних застережень. Однак реалізація такої резолюції залежатиме від поєднання поразки Росії в Україні та відчутної підтримки Заходу в обороні Грузії, в ідеалі — через членство в НАТО", — пише The Telegraph.

Якщо це звучить фантастично, то це відображення того, наскільки низько впали амбіції Америки й Заходу. Дозволити Путіну закріпитися в Грузії через бездіяльність Заходу було б трагедією.

Про протести в Грузії та можливі сценарії розвитку в країні пише Володимир Кравченко у статті "Куди веде "Грузинська мрія": до Європи чи Росії?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі