Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель відреагував на рішення грузинського парламенту про відхилення вето президента на закон "Про прозорість іноземного впливу". Про це повідомляє Укрінформ.
"Європейський Союз глибоко шкодує, що парламент Грузії вирішив подолати вето президента на закон про прозорість іноземного впливу і проігнорувати детальні правові аргументи Венеційської комісії, яка чітко рекомендувала скасувати цей закон. ЄС неодноразово наголошував, що ухвалений парламентом Грузії закон суперечить ключовим принципам і цінностям ЄС", – зазначив глава європейської дипломатії.
Боррель також зауважив, ухвалення цього закону призведе до відступу щонайменше від трьох із дев’яти кроків, які були рекомендовані Європейською комісією для надання Грузії статусу країни-кандидата на вступ до ЄС.
Зокрема, за його словами, йдеться про рекомендації щодо боротьби з дезінформацією, дотримання фундаментальних прав та підвищення ролі громадських організацій.
Недостатня політична увага влади Грузії до виконання 9 рекомендацій, каже він, негативно позначиться на просуванні країни європейським шляхом.
"Ми закликаємо владу Грузії змінити цю тенденцію і повернутися на європейський шлях. Ще є час, щоб змінити таку динаміку, - але для цього потрібні міцні зобов’язання з боку влади. ЄС та його країни-члени розглядають усі варіанти реагування на ці події", – підкреслив політик.
Боррель також додав, що Євросоюз продовжує підтримувати народ Грузії та визнає вибір переважної більшості громадян країни на користь європейського майбутнього.
Нагадаємо, парламент Грузії 28 травня подолав вето президентки країни Саломе Зурабішвілі та остаточно прийняв закон про "іноагентів". За відповідне рішення проголосували 84 депутати.